Blog
Ma 20 éve helyezték először forgalomba! :)
Az elöző tulaj jóvoltából volt rajta pár parkolási sérülés!Eljött az ideje,hogy orvosoljuk!Hátsó lökös,csomagtérajtó embléma körül festékdudor,első két sárvédőÍv alja+kavicsvédő fólia felrakása.Nagyon szép lett:)


Már jó ideje nézegetem a felniket de csak nézegettem.:D De most rászántam magam,hogy kell is valami,volt pár ami szóba jött ez idő közben és olyan is amiről lecsúsztam.De sikerült így a húsvét alkalmával jó áron beszerezni egy szettet,ami gyári Alfa Romeo 7j széles,innen is köszönöm Zsolt cartársnak. Igaz nem volt közel 400km utaztunk oda/vissza de megérte. Lásd a képeket.Most elöl 215/45 hátul pedig 235/45-ös gumik vannak de megvan már a 4db. egyforma 205/45-is.
U.i. Beszereztem a 4db. kerékőrt is M12 *1.25-ös.






Sziasztok Na múlt héten végre vettem egy szép 146 ost :)
Menetpróbán és az első 200 km -er alatt észleltem pár hibát.
Jobb elölről halottam megálláskor valami ropogó hangot.
Igy tegnap irány szeriz ahol első ránézésre azt látták hogy a jobb első motortartóbak elfáradt ezért cserés plusz 4 szilent.
Aztán napközben hivtak nagyobb a baj, szétszedés közben kiderült a jobb első nyúlvány kuka és a hang is onnan jött.
Összegezve 4 szilent, jobb első motortartóbak , jobb első nyúlvány 2 db fékgumicső csere és némi lakatos munkával most már újult erővel rója holnaptól az utakat :)
Idei olajcsere megejtve. 203327km
Új gumikat kapott a kicsi, érezhető a különbség.
A bal hátsóval kaptam egy defektet, javításra elvittem a közeli gumiszervízbe, ahol mondták, hogy kuka. Májusban egyébként is terveztem mind a 4 gumi cseréjét, április lett belőle.
Azt gondoltam, hogy ez lesz az utolsó felvonás, de sajnos nem így lett! De ne szaladjunk ennyire előre! Úgy gondoltam, hogy a hosszú hétvégén berakom az ABS vezérlő egységet is, és végre kész lesz ez is, lesz ABS a kocsiban! Neki is álltam, de fele annyira sem volt egyszerű, mint ahogy azt én gondoltam. Előre hosszabb fém fékcsövek kellenek, amiket már korábban beszereztem Marklar-tól. Ezeket alulról be is fűzögettem nagy nehezen, de az ABS kockát már nem volt ennyire egyszerű berakni, pedig ez tűnt az egyszerűbbnek. Már a tartó konzolja sem akart a helyére menni a sok kábelköteg miatt, de végül sikerült. Ezzel elment kb. a fél napom. Aztán kicseréltem még a főfékhengert (Brembo) is, ha már ott molyoltam (annyi a különbség a nem ABS-eshez képest, hogy két kis dugót kell beletekerni két fékcső helyett), és ki kellett cserélni a fékolaj tartályt is, mert teljesen másmilyen! Ideje volt már a fékolaj cseréjének is, mert már több éve nem volt cserélve, Ferodo FBZ100-asra esett a választásom. Beraktam, bekötöttem mindent, csatlakoztattam a kábeleket, légtelenítettem és jöhetett a próbaút. Aminek során meglepődve tapasztaltam, hogy nem működik az ABS, fékezéskor blokkolnak a kerekek. Tanácstalan vagyok, minden a helyén, minden kábel csatlakoztatva, a műszerfalon semmi visszajelzés, gyújtást ráadva a motortér felől relé kattanás szerű hangok, amik eddig nem voltak. A vezérlő egységben van 2db relé, gondolom azok lehetnek. Szóval most itt tartok, és nincs ötletem! :-(
És ha már lent volt a bölcső, akkor kicseréltem a fáradt váltókulisszát is, illetve csak a Faudi fejeket. Levágtam a régieket, a váltórudak belsejébe menetet vágtam, tekertem bele menetes szárat és az új Faudi fejeket erre rögzítettem, plussz kapott még egy kis csavarrögzítőt is a biztonság kedvéért. Ki kellett cserélni a váltókart is, mert az a kis műanyag gömb eléggé ki volt már kopva és nagyon kotyogott már. Ezt a törzshelyemen szereztem be Marklar-nál! :-)
Fényévekkel jobb lett a váltás, és már zörögni sem zörög a kulissza. :-)
Aztán még bónuszként kicseréltem a kutyacsontokat is (ez pedig vm kollegától jött).
Költségeim:
- Brembo főfékhenger: 18346,-
- 1L Ferodo FBZ100 fékolaj: 2350,-
- 8-as Faudi fej: 2200,- / 4db
- Mannol csavarrögzítő: 300,-
- váltókar: 2000,-
- kutyacsont: 3038,- / 2db











