Blog

>> Szervizosee_selespeed // Alfa 156 2.0 TS Selespeed // 2017-08-21

Csak, hogy legyen újabb tennivaló, a generátor felmondta a szolgálatot. Új Hellát tudtam szerezni a legrövidebb idő alatt.
Föntről szereltem be, 4 órába telt.

 
>> EseményPBali // Alfa 147 1.6 TS Distinctive // 2017-08-25

Mai napon délelőtt lefoglalózták az autómat, vasárnap végső búcsút veszek tőle...
Utolsó alkalommal még egy ablakemelő szerkezettel és egy kulcs problémával kivett némi pénzt a zsebemből tegnap, de nem haragszom, szép 7 év volt együtt és sosem hagyott cserben...hiányozni fog...első szerelemautóm volt...de a következő is legalább ekkora kedvenc lesz...:-) Azért nemrég még a kislányunkat lefotóztam benne. :-)

 

Belső féltengely csuklók cserélve .

 
>> Eseményhering*dani // Alfa 147 1.9 JTDm 8v // 2017-08-25

2017.06.22.- én eladtam 136.686 km.el. Az autó gyönyörű állapotban volt , nagyon sajnáltam de 5 év alatt tettem bele 20 ezer km-ert. Egy nagyon szimpatikus Pécsi hölgy vette meg, remélem sokáig szalad még az utakon ! :) A közeljövőben szeretnék egy GT-t de kizárolag 1.8 TS motorral és legalább ilyen állapotban mint az én 47esem volt. Jelenleg a magyar piacon nincs ilyen autó..ha valaki tud szóljon legyenszves!

 
>> Szervizpmolnar // Alfa 156 2.4 JTD 10V // 2017-08-24

5W40 full synthetic olaj valamint olajszuro,levegoszuro
152300 miles

 
>> Tuning és extraGeorge1990 // Alfa GT Progression // 2017-08-24

Kicsit gyengének éreztem a vasat, ezért úgy döntöttem,
keresek egy hozzáértő szakembert, aki kicsit optimalizálja a
teljesitményleadást. Ez sikerült is. Végig ott voltam, csodálkozva néztem ahogy átírja az adatokat. Érdekes volt.
50000Ft -omba fájt. De a próbaúton vettem észre, hogy nem biztos hogy a motor volt gyenge, hanem az erőátvitel késett. Csúszik a kuplung ha agresszívan gyorsítok. Erő érezhetően lenne, csak a kerékig későn jut el. Következik kuplung csere, és kettőstömegű cseréje. Ezt jövőhéten csinálja a szerelő.

 
>> Tuning és extraRicoe156 // Alfa 156 1.6 TS 16V Progression // 2017-08-22

Remus dob lecserélődött egy Paragi dobra....
Háát sztem hangosabb lett.

>> SzervizB.bika // Alfa 156 2.0 JTS // 2017-08-24

A hétvégén bekerültek a stabpálcák, és a hátsó szilentek a kocsiba, de ezt sajnos 2 teljesen berohadt ABS jeladó bánta.
Ma vettem át az új jeladókat (mindkét oldalra), plusz egy flexicsövet, így az autó futóműve, kipufogórendszere nagyrészt új, a fékrendszere jól működik.
A motoron pár hónapon belül vezérléscsere lesz, akkor további szervizelések jönnek (pl. szelepfedél-tömítés) várhatóak, addig remélhetőleg nyugi lesz. :)
Alkatrészek:
2x ABS jeladó hátsó (Bosch)
Flexi kipufogó cső
Km állás: ~175.000

>> SzervizA.R.Peti // Alfa 147 1.6 T.S. Distinctive // 2017-08-24

Egy ideje nézegettem, hogy milyen lehetőségek vannak a gyári kipufogót lecserélni. Lukas még nem volt, de már igen csak mállott a külső héj a hátsó dobról.
Kerülni szerettem volna a fúrás-faragást, ezért Paragi típusdobot rendeltem (22 600 Ft szállítással). Természetesen kapott két új gumibakot is (1 200 Ft).Tényleg mindenféle alakítgatás nélkül passzolt.
Egyenlőre jók a tapasztalatok, kellemes nem zavaró a hangja.
KM:191 049

 
>> SzervizLali75 // Alfa 156 1.8TS // 2017-08-24

Két éve birtoklom az autót, most jött el az ideje a műszaki vizsgának. Egy gumiharang kellett rá. Vizsgabiztos annyit fűzött hozzá,hogy nagyon egyben van.....km:180553