Blog
A 156-ba is beépítettem egy mágneses GPS tartót a középkonzol tetején lévő légbeömlőre, ugyanezt megcsináltam most a 159-cel is. Maga a tartó a régi, egy ebayről vett univerzális tartó, aminek levágtam az alját és szintén az ebayről vett erős mágnest szereltem rá. A gömbfejet egy kicsit reszelni kellett mert nem ment rá a Wayteq tartója, de megoldottam. A légbeömlőre egy fémlapot csavaroztam, ez lett a mágnes ellendarabja. Ugyanide beépítettem egy tápcsatlakozót, amihez a szivargyújtóról vezettem el az áramot, egy feszültség csökkentő/stabilizáló cuccon keresztül (a GPS-nek 5V kell, USB-s). Szintén ebayről vettem egy mini USB toldót, aminek 90 fokban el van forgatva a feje, így a készülékbe bedugva, hátrafelé megy a kábel, ennek a másik végére szereltem a tápcsatlakozót.
A táp elvezetéséhez szét kellett kapnom a középkonzolt. Ez nem olyan bonyolult mint amilyennek hangzik. A 3db kör alalkú légbeömlőt egy speciális kampóval lehet kihúzni, hajlítottam drótból. A valtó körüli fedelet fel lehet pattintani, alatta van 2 csavar, további kettő a két szélső légbeömlő alatt, és még 2 opcionális a rádió mögött. Megcsapoltam a szivargyújtó csatlakozóját, és onnan húztam el a kábelt. A feszültség csökkentőt az óracsoport mögé csavaroztam fel, innen egyszerűen át lehet vezetni a kábelt a felső légbeömlőhöz. Közben megjavítottam az egyik légbeömlő lamelláit, szét volt esve az egyik, és pótoltam egy csomó csavart, elég kókány munkát végzett a villanyász aki szerelte régebben.








Alfa Amore kígyó kecses matricák+Klasszikus
Szélvédő sötétítő fólia,Szélvédő matrica
Alfa Amore szelepsapkák




20012.09.10. 129400Km ! Történt egy futóműállítás ,mert a nyomtáv,és gömbcsukló cseréjekor ez nem történt meg!
Kicsit utána olvasgattam a neten. Néhány külföldi fórumban találtam is bejegyzéseket a témában. Azt mondják, hogy bizonyos ECU esetén a FES nem ismeri az odometer korrekciós tényezőt, ezért egy számot olvas ki belőle, nem a km értéket. Ezt a számot meg kell szorozni az odometer korrekciós tényezővel és úgy kapunk km értéket. Azt is írják, hogy ezt a számot meg is lehet határozni. Ki kell olvasni az ECU-t és felírni a hozzá tartozó km-t. Menni minél többet és megismételni a kiolvasását. Az ECU és a km-óra szerint megtett értékekből számolható a faktor.
(ECU[nagyobb]-ECU[kisebb]) / (Km[nagyobb]-km[kisebb]) = szorzó
Innen az óra által mutatott érték * szorzó = ECU
Ma mentünk 44 km-t. A motorvezérlőnek ez 64 km-t jelentett, tehát többet számol.
Km óra: 143.771 - 143.727
ECU: 206.893,3 - 206.829,3
Az arány 1,45. A kiolvasott és az óra által mutatott érték 1,44, tehát stimmel.
A kocsi ténylegesen csak annyit futott, mint amennyi az órában van!
Összedugtam a kábeleket és megnéztem az ABS vezérlést. Nincs hiba tárolva.
Rádugtam az ECU-ra is a gépet és két hibakódot találtam.
Kitöröltem őket, de az FRA kis idő múlva visszajött. Jó lenne tudni, hogy mit jelent a "nyitott áramkör" magyarázat a hibához. A kiolvasott értéke stabilan áll 25,6-on.
LMM és a lambda jele mozog, jónak tűnnek.
Az igazi meglepetés azonban a futott km:
A km óra állása: 143.727 - ECU állása: 206.829
Hmmm, az előző gazdájától 4 évre visszamenőleg megvannak a számlák, azon végig ott az óra állása, sőt egy van még az azt megelőző első gazdájától is, az is stimmel...
Néhány dolog, ami nehezen hihető a kiolvasott km óra állással kapcsolatban:
- most dobtuk ki a gyári kuplungot, nem igazán volt megkopva a tárcsa,
- 8 ezerrel ezelőtt dobtam ki az eredeti első féket,
- gyakorlatilag nem fogyaszt olajat a motor (ki hallott már olyat, hogy TS blokk 200 ezerrel a háta mögött nem zabálja az olajat?)
- a kormány kopása se volt vészes,
- ...
Most akkor hogy is van ez????
Biztos, ami biztos megyek pár km-t és újra olvasunk. Ha valami olaszos Giovanni féle kavarásról van szó, a 44%-os többletet látni kell.
Ha nem lesz különbség, akkor meg volt buherálva a Pók.





Első lengéscsillapító gyenge a nagy kerékhez, úthibákon elpattog a kerék.
Boge cseréli a Delphi-t.
Ablakmosótartályom repedt, javított volt és eresztett.
Sikerült venni egy bontottat ami Brigiciol után újjászületett, s repedést is találtam, ereszt is. Remek... Kapott pillanatragasztót kívülről-belülről + belülről ragasztót.






Régi jeladó halott volt.
Alfáé 15ezer lett volna, 1500-ös Zsigulié csak 2300ft.
Kellett hozzá egy adapter és minden ok.
Önindító melegen megbízhatatlan volt, sokszor meg sem nyekkent.
Kapott egy 40A-s relét a gyújtáskapcsoló felől + egy direkt testet az önindító háza.
Azóta hibátlan !





Megvan a rendszám :) Rájöttem, hogy a központi okmányiroda hétvégén is nyitva van, úgyhogy ma délelőtt megpróbáltam. Az ajtóból majdnem visszafordultam, mert olyan tömeg volt, hogy be se nagyon lehetett menni. Végül röpke két óra várakozás után sorra kerültem és némi pénzügyi tranzakció után enyém lett a rendszám.
Azért a magyar valóság egy utolsó ostorcsapást még tartogatott: a magyar rendszám természetesen nem fért bele a holland rendszámtartóba, de ezt azért hamar megoldottam. Suhanhatunk. :)

