Blog

>> Szervizsüsnye // Alfa 156 2.5 V6 Distinctive // 2012-09-01

Ma végre, sikerült foglakozni személyesen az újonccal.. :)
Az akksi rögzítő pánt végén lévő rögzítő nem ért rögzítő szárig, így engedni kellett rajta. Eléggé zörgött előtte.. :) Aztán elmentem próbakörre, hogy biztos megszűnt-e a hang.. hát, vmi hang eltűnt, de van más is.. tompa koppanás hallatszik néha, de nem feltétlenül csak úthibánál.. lehet, hogy a balos torony volt, mert sztem nem volt rendesen meghúzva, de majd holnap kiderül.. :)
Aztán igyekeztem átmozgatni minél több dolgot a motortérben, ott nem találtam semmi "koppanó" dolgot.. :) Utastérben is keresgéltem, na ott azért már vannak nyűgök, főleg a hátsó könyöktámasz mögötti keret. Sajna hiányzik az ajtó és a keret is el van törve..ezt majd pótolnóm kell.
Első lökős nem mozog, bár, oldalt-belül hiányzik pár rögzítő csavar..
Hátsó lökős már mozgékonyabb volt, mert alul a keréknél hiányoztak a csavarok, amik a betéthez rögzítik. Szerencse, hogy felszerelkeztem jó adag bontott csavarral ill. műa pöckökkel és bolhákkal a 155höz. :) De nem sikerült mindet pótolni..
Ami szomorúság, hogy a hűtő menetirány szti bal oldala könnyezni látszik.. :( Csere lészen valsz.. valamint a harmonika szívócső egyik része is fáradt.. kiszakadva még nincs, de sztem nem kell sok neki..

>> EgyébTrombozis // Alfa 156 1.6 // 2012-09-01

Tudom ez Alfás fórum/blog, DE! mivel alfás vagyok és az enyém épül, ezért meg kell emlékeznem arról a járműről, amivel az AR156 elkészültéig közlekedem. Legalább addig is mozgatva van a PUG, mert általában a garázsban alszik. Ez elég sok idő (mit nevezünk sok időnek?). Ha nincs Opel és Alfa, akkor a PUG az éber. Ezért jegyeztem meg az időt, mert utoljára is 2 hónapig állt a 156. :-)
Szóval, hogy ne kelljen sétálnom, a következő gépet rúgom nyugdíjasba: Peugeot 307 1.6 HDi 110 LE (++ chip segítségével)
Nem fogom most összehasonlítani a gépparkot. Ez most nem erről szólt. :-)

>> Eseményystuc // Alfa 156 SW 2.4 JTD M-JET 20V // 2012-09-01

Délelőtt ismét szakadó esőben indultam, mint tavaly, de bíztam benne, hogy jó idő lesz. Így is lett!
Az idei gyorsuláson sokkal több Alfa Romeo gyűlt össze, mint tavaly. Már-már a régi gyorsulási versenyek hangulatát idézte, de azért volt sok más autó is. A versenyen nem indultam, de a nap így is nagyon jól telt. :-)

>> AutóápolástheBanyai // Alfa 156 2.4 JTD 10V // 2012-09-02

Megkapta ma a vas a telipolírt!
Elötte alaposan visszacsiszoltam a lakkot minden elemen 2000-es papirral, majd amikor kellően bemattult jött egy barátom, profi Festool géppel felnyomatta.

Először zöld kupakos 3M pasztát használt, majd kék kupakos 3M-et ezzel fényesítette, szedte vissza a hologrammokat.
Még kap majd egy wax réteget,ezt már én intézem.
A lámpa kapott egy alaposabb polírt, 400gép, 1500 gép, 3000 gép , majd paszta.
Az egész meló közel 6órát vett igénybe.
A képek nem adják vissza közel sem ,hogy milyen.

Sajna egy ajtót újra kell fújnom....

 
>> SzervizSzabeee // Alfa 156 2.0 Twin Spark Blackline // 2012-09-01

Összegyűltek a szükséges alkatrészek, nekiláttunk a munkának. Az első dolog, amibe belevágtunk a futómű volt. A lengőkarok kiszerelése nem okozott nagy problémát, Pénteken (2012. 08. 31) faterom elvitte őket Tárnokra egy gömbfejeshez. A javítás kb. 3 órát vett igénybe, remélem megéri az árát, mivel 30 000 Ft-nyi összegért csinálták meg a 4 gömbfejet. Ha minden igaz, nemsokára eljutnak egy környező faluba, ahol átpréselődnek a poliuretán szilentek. Sajnos ezekkel a szilentekkel van egy rossz előérzetem, hogy nem lesz minden kóser, de remélem nem kell majd szívni vele. Ma (2012. 09. 01.) kicseréltem a pollenszűrőt, levegőszűrőt és a gyertyákat. Hát van különbség a lecserélt és új dolgok közt. (Semmi váratlan dolog nem ért csere közben, így nem volt semmi szívás. :) Ezt követi majd a lengőkarok visszarakása, ha sikerül a stabilizátoron kicserélni a szilentet. Majd szeptemberben begurulunk egy márkaszervizbe, ahol vezérlésmódosítót, feszítő görgőket, vízpumpát, balansz szíjat és vezérlést is cserélnek majd a szakik.
Képeken látszik, hogy a szilentek is nagyon gallyra vannak. A stabilizátor - összekötő úgy jött ki, hogy mindkét gömbfej a helyén maradt, ez látható az ötödik képen.

 
>> Tuning és extraÁkos91 // Alfa 156 2.0 16V Twin Spark // 2012-09-01

Végre sikerült beszereznem az új oldalvillogókat. Sokkal jobban tettszik így mint azzal a ronda sárga búrával. És még sárga izzókat is adtak hozzá :D

 
>> SzervizFerko // Alfa 156 SW 2.4 JTD M-JET 20V // 2012-09-01

Olajcsere elvégezve.

Km: 172846

 
>> EgyébJCsabi // Alfa 156 SW 1.9 JTD 8V Progression // 2012-09-15

Sikerült szereznem télre 4db szép gyári alufelnit. Pirelli Snowcontrol III gumi van rajta 185/65 R15 méretben.

 
>> SzervizVéncsont // Alfa 166 JTD // 2012-08-31

olajteknő,turbó csere + 1 hét alatt 3 olajcsere szűrővel együtt....

 
>> EseményPec // Alfa Alfasud Sprint 1.5QV // 2012-08-31

Ma végre sikerült elhozni a masinát!
Kapott új első kerékagycsapágyakat, vezérlést, és kicsit lett pofozgatva a futóművén, pont annyira, hogy már egészen kellemes vezetni.
Viszont van új hibalista is:
Egy két szilent, ablaktörlő, duda, jobb első féltengely, csak hogy fogyjon a pénz is rendesen, és a karburátor bajról még nem is beszéltem.
Folyt köv.
Jah és hogy ne lehessen a közelemben, kiderült hogy nincs kulcs sem hozzá amivel lehetne zárni:(