Blog
Az autó kapott szép gyári 16"-os alufelni szettet, az 5 lyukas "tojástartósat 205/55 gumikkal…..
Eredetileg 17"-st akartam, ahhoz volt/van is egy szett király gumim (205/50 17r!!!) ami ritka jó méret, de meggyőztek, hogy a magyar utakra nem igazán ajánlott , szét fog rázni, és cseszi a futóművet is, hát ez lett…
kép később :-)

Beépítésre kerültek a következők:
2 hátsó sachs gátló.
ültető szett Merwede 40mm
jobb felső lengőkar.
Köszönet Dév kollégának.



Kollegám keresett szivargyújtóról üzemelő nyomatékkulcsot, és Amazon-on talált egyet jó áron (Mannesmann M01725 - 50EUR), és úgy gondoltam ennyit megér nekem is. Meg is rendeltük. Viszont az Alfában található egyetlen szivargyújtót épp nemrég cseréltem le USB töltőre. A csomagtérbe szereltem egyet. Az áramot az erősítőtől vezettem el, és tettem rá kapcsolót illetve egy 20A-es biztosítékot, mivel az erősítő közvetlenül az aksira van kötve.
A következő téli-nyári kerékcserekor kiderül mit tud :)





Az OBD aljzat a kormány alatt/mellett van balról, a lenyitható burkolat mögött. Mivel én alapvetően buheráns beállítottságú vagyok, aki időnként csak úgy szórakozásból is nézegeti az autó különböző vezérlőinek állapotát, sőt akár programot is töltök fel és le, így mindig problémás volt csavarhúzót elővenni és lefeszegetni a burkolatot. Egyik alkalommal, mikor hidegebb volt szépen el is törtem az alsó rögzítőket. Rendeltem ebay-ről egy egyszerű hosszabbítót, és azt a burkolat aljára rögzítettem, úgy hogy az aljat nem látszik, de könnyen elérhető.




A kora tavaszi időjárás kegyes volt és így a megszokottnál hamarabb kerülhettek fel a Launch Edition felnik az Eagle F1-esekkel..... Brutál lett az összkép még szoknom kell a látványt a küllős stílus után. Az összképet feldobja, hogy a tükörházak is kaptak egy magnézium-metál színt ami egyébként egy Peugeot szín ugyanis ez állt a legközelebb a felni árnyalatához. Beszereztem még egy Mcgard kerékőrt is illetve a felnicsavarokat feketére festettem, hogy teljes legyen az összkép.
A gumikról egyenlőre az első benyomások pozitívak, csendesek, precízen reagálnak a kormánymozdulatokra, kíváncsi vagyok a Pirellik után mennyit fognak bírni.








Régóta dédelgetett vágyunk vált valóra, hogy az interneten talált alfás mókust valami módon a saját ruhánkon tudhassuk. Némi elhatározás és utána érdeklődés után a hétvégén megvalósult a vágyunk. Készítettem két garnitúra pólókészletet a család hölgy tagjainak és egyet magamnak.
Beszéljenek a képek!



Kicseréltem a helyzetjelzőben és a belső hátsó világításban levő izzókat. Az Amazontól rendeltem (http://www.amazon.de/gp/product/B00LGJQPI0?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00) ledes izzókat. kb. 3-4 hét volt a szállítási határidő. 10 db izzó mintegy 4,5 Euroba került. Igen baráti ár.
Megérkezés után jöttek a meglepetések:
1. Nagy az izzó, így nem fér bele a foglalatba
A fórumon kapott tanácsokat megfogadva csiszoltam az izzóból.
2. A behelyezés nem egyszerű. Több izzó is beesett a foncsorba. Ezek kiszedése igen-igen idő és ideg igényes. Speciális szerszámok kellettek hozzá. Ezekről is láthattok képeket.
3. Amikor az egész kész, akkor látom, hogy lekapcsolás után is "parázslik" még. Mintegy 1 percig. Sőt a belső világítás addig, amíg a gyújtáskulcs benne van. Igen, menet közben végig.
A 4 db izzó kicserélése 3 órát vett igénybe és közben plusz 3db izzó elveszett. 2 db a lámpatestben van, a 3. a motorvédő deknire esett.
De a lényeg: Most már nem sárga, hanem kékesfehér!








Az írásaitok és a youtubos posztaitok segítségével nekivágtam az EGR tiszításának.
A hozzá szükséges dolgok:
10-es villáskulcs
13-as villáskulcs
25-ös torx
hideg zsíroldó
rongy
kis akarat
Nekem kb. 2 órába telt. Legtöbb időt a csatlakozó lehúzása vette el. A többi művelet már könnyebben ment. A csatlakozóz részt egyféleképen lehet visszacsavarozni, így nem áll fen a veszélye, hogy elrontom.
A képeken láthatjátok, hogy nézett ki előtte és hogyan utána.
Lehet, hogy csak bemesélem magamnak, de a hangja megváltozott. Megmaradt a dízeles hang, viszont olyan egyenletesebb, halkabb, gyönyörűbb lett.
Lehet, hogy nem is fiú, hanem lány?










Bízván abban ,hogy már nem lesz szükség a téli gumikra,ma délelőtt felkerült a nyári szett.Már múltkor is észre vettem néhány csúnyácska rozsdafoltot némely futómű alkatrészen és a motortartó "bölcsőn" .Így azokat is megpróbáltam orvosolni amennyire akna nélkül hozzá fértem:-/.Egészen jól sikerült drótkefével megtisztítani a problémás részeket.Portalanítás és zsírtalanítás után egy kis rozsdagátló anyaggal és alvázvédő spray-vel kezeltem a rozsdás felületeket.
km.ó. állás:130745





