Blog
2016.05.06-án költözött be a Pók az új garázsba.
Ma befejeztük.
Felkerültek az OSB lapok a plafonra és még egy a falra faliújságnak.


203.000km-t elértem, ideje volt a vezérlés cserének. Minden ami vele jár, vezérműszíj, vízpumpa stb.




A computer nem tudott kapcsolatot létesíteni a fekete számlapos műszeregységgel, így kiszedtem, szétbontottam, leszedtem a mutatókat és számlapokat cseréltem az egységeken. Így visszakerült az eredeti óra, km probléma sem számottevő mert csak 17 hiányzik így belőle. Sajnos a fekete óra nem tempomatos, így mikor kapcsolom, nem jelenik meg a jel az órán. Nem gondoltam volna hogy kétféle számlap van.


Komplett külső, belső takarítás, bőr, műanyag, gumiápolás, felnitisztítás, motortér tisztítás. Ráfért nagyon Hűtőfolyadék, ablakmosó feltöltve. Volt vele szívás, de megérte a retekvakarást. Kapott egy lámpapolírt is. Köszönöm a segítségét és a lehetőséget Gergő vőstársamnak!





Még sosem történt velem ilyesmi, de ideiglenesen kivontam az Alfát a forgalomból. Mivel Dunakeszire költöztem, így gondoltam felesleges minden költséget fizetni a kocsira, ha tőlem több, mint 300 km-re áll a garázsban.
Mit ad isten, ez is ebben a honapban lett muszakis,mint a GTV. Remek 2 autot vizsgaztatni mondanom sem kell. 🤣
Minden rendben ment, az auto kivalo allapotnak orvend. 😊
Km : 253941 (Miota megy a GTV , joval kevesebbet hasznalom)






Szerdán kezdtem el a "készítsük fel műszakira" műveletet. Sok javítanivaló nem volt, folyamatos a karbantartás :-) . Amit cserélni kellett az a két első stabpálca -már nagyon kopogtak - TRW ment bele. A balos rendszámvilágítást kellett javítani, ami kiderült hogy csak kontaktos. A legnagyobb meló a vonóhorog felszerelése volt. Ezzel kezdtem szerdán. Nagy segítség volt Dömpi (il dottore) blogja, így nagy meglepetés nem ért. Én is a Bosal mellett döntöttem, csak az enyém nem szerelhető. Az összes csavarozási pontot méregetni kell, nincs előre jelölve. A leírás viszont tartalmazza. Nem annyira nagy munka a felszerelés, inkább időigényes. Hátsó lámpák ki, lökös le, kipufogó hővédő le. én kiszereltem a kárpitozást is, mert ott kell furkálódni. A hővédőből ki kell vágni egy darabot hogy elférjen a horog. Sajnos a lököst is meg kell vágni kicsit, összerakva szerencsére nem feltűnő. Csütörtökre maradt a két stabpálca, meg az elektromos bekötés. A pálcák leszerelése természetesen nem volt egyszerű, de egy jópofa csőfogó segített. A kábelezés kicsit megizzasztott, de az is a helyére került. Így pénteken sikeres műszaki vizsgát tett a paripa.
Km: ~314000




