Blog

>> Szervizmate59 // Alfa 159 SW // 2018-04-06

Felkerültek végre a nagy brembo fékek, hátul is kicseréltettem a tárcsákat és a betéteket.. a fékhatás SOKKAL! jobb lett + fékolajcsere, új első fékcsővek (TRW), felső lengőkarok cseréje (TRW), 1,5 cm (H&R) nyomtávok -> 3 centivel nőtt a nyomtáv szélesség, új kerékcsavarok és új kerékőr

 

Az autóban 6390 km, a téligumi 2740 km-t futott :-)

 
>> AutóápolásFornitore // Alfa Spider / GTV 2.0. Twinspark // 2018-04-01

A téli garázsból átkerült a nyári garázsba , vagyis már itthon van.Eddig öcskösnél volt a székhelye.Mivel már közel van ezért megtörtént az első külső takarítás és a csomagtér takarítása és rendbe tétele.Az erősítő beállításain még kicsit változtatni kell.Motortér és bőr ápolás ezek után.

 
>> Tuning és extraKócosw // Alfa 156 2.4 JTD SW Black shark // 2018-04-01

Jata cartars közreműködésével bekerültek az új számlapok, bemókoltam az új váltógombot is.
Felkerültek a küszöblécek is végre.

 
>> SzervizRicsi 147 // Alfa 159 2.4 TI 209 LE // 2018-04-01

Lepucoltam a MAP szenzort, igazából azt vártam hogy hozza sem kel nyulnom, hat hozza kellett...
Km: 89541

 
>> EseményRolee46 // Alfa 155 1.8 Ts Formula // 2018-04-01

Hol is kezdjem?Nemrég vettem egy ill. kettő 155-t a bordó felújításra vár és az is volt a tervem vele a másik meg bontóba való.Erre a nerora véletlen találtam a neten és törött autóként hirdették mert lecsúsztak az útról vele😕.Múlt héten szombaton elmentem megnézni,el is hoztam mert a sérüléseket leszámítva nagyon tetszett. Jelenleg ott tartok,hogy ezt fogom rendbe hozni(hozatni😉),mert nagyon tetszik😍!Még dillema van mert a bordót se szívesen bontanám el😕.

 
>> AutóápolásKristyon // Alfa 156 SW 1.9 JTDm // 2018-03-31

Tavaszias időnek köszönhetően kicseréltem a kerekeket. Cseréltem még a fék légtelenítő csavarjainak a kupakjait. Illetve kép készült még a kormányról az új logoval, és a kerekek logoival. Téli kerekek felniközepe is átalakult fekete-fehérre (ezt elfelejtettem fotózni...), határozottan jobban sikerült mint a nyárié, mert itt eltávolítottam az eredeti logot, és úgy került fel az új, míg a nyárinál az eredetire lett ráragasztva. A hátsó embléma is lecserélődött.
Óra állás: 300894km
Nyári gumi első tengely (Linglong): 42016km; hátsó tengely (Superia): 16386km
A téli gumikban: 31699km

>> Szervizgecsa // Alfa 159 3.2 V6 Jts Q4 // 2018-03-31

Bal hátsó féknyereg felújítva. Amivel meg tudott szivatni közben, azzal meg is szivatott. :D Imádom! A lényeg, hogy elkészült. És mindezt úgy, hogy a fékelős szerszámkészletem pont házon kívül van. Persze ez csak akkor tűnt fel, amikor a dugattyú már a kezemben volt. A légtelenítő csavar sem adta könnyen magát. Szóval, minden ellenem játszott. Erre most nem lesz gond egy darabig.

A téli szerelgetések során egy érdekes "tárgyat" találtam seprés után a lapáton (1. kép). Sokáig kerestem, hogy mi lehet, aztán meglett. A bal küszöb aljáról pottyant le az alvázvédő. Kilátszik az eredeti szürke alapozó.
Sikerült vennem alvázvédőt, így ma lefújtam az érintett részt.
Az első kör után még áttetszett a szürke, a negyedik réteg már nagyon hasonlított az eredetire.

 
>> Tuning és extraPiritu - 1.000.000 // Alfa Spider / GTV 2.0 TS PHuBi // 2018-03-31

Sikerült szereznem egy 145 comp csatit. Ma szétszedtem, hogy a belőle kinyert érintkezőket majd fel tudjam használni.
A fehér fedél alatt valami ragadós cucc volt. Nem tudom mi lehet, de sok-sok év után még gusztustalanul ragadt.
Remélem jók lesznek a kibányászott érintkezők...