Blog
Megvolt a kerékcsere tortúrája. Nagyon béna lett az autó, inkább le se fotózom.
A gumi Pirelli Sottozero, ha már olasz. Várom a fél méteres havat!
És aki kitalálta, hogy könnyűfémkerék, az hordja fel őket a másodikra zsírral a tökén, acsargó pitbullok között..

Járt, a kocsi gondoltam elviszem egy körre...Terhelés nélkül gyönyörűen vette a fordulatot, elindultuk., rázkódott, vissza a garázsba , gyújtáson állítás új próba, nem ráz és nem is megy .Olyan mintha csak négy henger járna....Rotor, elosztófedélk csere , még mindig ugyanaz.Azóta már lassan alapjárat sincs....Sót már kijelenthetem az sincs, a gyertyák kormosak feketék....Kezdek fáradni.....:(
- olajcsere + szűrő
- légszűrő
- pollenszűrő
- kormányösszekötő zsírozás
Elkészültek végre (1121) a matricák, amiket még október 27-én rendeltem meg.. és reklámként szánok az autóra. Ha kicsit jobb idő lesz fel is ragasztom őket. Még meglátjuk hogy hová. Eredetileg a hátsó oldalsó ablakokra szántam, de lehet h a hátsó szélvédőn landol majd.

Befejeződött a nagyszerviz. Teljes első futóműcsere: alsó- felső lengőkarok, kutyacsontok, stabilizátorrúd, fékcsövek, motorolaj + szűrőcsere, szervóolajcsere, váltóolajcsere, fékolajcsere, csonkanyák cseréje, futóműbeállítás.
Teljes csend! A gumi hangján kívül nincs más "zaj".
Az Auótáz Budaörs szervizelte az autót, és nagyon jó munkát végeztek, amiért köszönet!
Meg Erhard (la)komának is az alkatrészekért! :)

Saját erőből szerettem volna megoldani a kerék cserét. Az első két kerékkel nem is volt gond,szépen lejöttek a központosító gyürűk is. Viszont a hátsó kerekek központosító gyürűi nem igazán akartak meg mozdulni. Ez okból elmentem gumishoz,ahol le melegítették őket. Kicsit rá ragadt... Ez került 1500HUF-ba
Na ugy néz ki a hét végén elkészül végre a kaszni festés polirozása a müanyagok fujása még hátra van : )
Most, hogy bejöttek a hidegek, egyre lassabban melegedett be a kocsi, és a hűtővíz hőmérséklete is mindig alacsony volt. Mivel a motor beinítása után a hűtőre menő gumicső már langyos volt, arra tippeltem, hogy a termosztát a rossz. Sikerült kicseréltetni. A régi termosztátház ki volt belezve, tehát nem csoda ha nem melegedett fel a víz.
A felni már megvolt (lásd előző post), most gumi is került rá és fel lett szerelve az autóra. Pirelli Snowsportot kapott 205/55 R16-os méretben. Ez egy kicsit kisebb mint a nyári, de a 215/55 annyival drágább, hogy nem láttam értelmét megvenni.
2
473
Fórum
Friss topicok
- 159
- Adok-veszek
- Giulia
- Alfa reklám
- Spider
- Retrovízió - A '70-es, ...
- 4C
- Alfa történelem, híres ...
- Oldtimer, youngtimer
- Filmek
Tagok
Új tagjaink
- Gyuszkó 159
- Olxander
- UTPcableman
- rajkailaszlo
- Tamas.F.Lamas
- Filip05
- Milán147
- copernico
- PolgárViki
- Bimbi10