Fórum >> Típusok >> Giulia

1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Kazes☻2022-03-12 11:25:24 // 25070
Csodás, grat és sok boldog km- t kívánok! 🙂
Giuntini2022-03-12 11:23:33 // 25069
Gratulálok! Gyönyörű az autód! Sok balesetmentes kilométert!
Nagyon jó, Arany vezetéknévhez arany Lóhere😊
Gondolom, az 1,6 TS-t megtartod rohangálósnak....
G-MANN🍀2022-03-12 10:30:25 // 25068
egy ÁLOM! Gratulálok! :-) üdv itt :-)
aranytl2022-03-12 10:03:17 // 25067
Engedjétek meg, hogy a mosós téma kapcsán hivatalosan is bejelentkezzek, mint újdonsül Giulia tulaj.
9 hónap várakozás után hétfőn vehettem át a bestiát. Minden várakozást felülmúlt, sokkal jobb, mint képzeltem. Élőben gyönyörű, letaglózó látvány. RomeoOne már leleplezte az autót egy hozzászólásában, íme:

Szegeden a Szőregi úton van egy mosó, ahol a foltmentes öblítés működik is. Korábban a menetszélre bíztam a szárítást - törölgető hely hiányában - de a Q hátulját le kell öblíteni hazaéréskor, mert a diffúzor szépen felszedi a port az útról aminek jelentős része a vízcseppekben ragad :)

Ablakmosó és mikroszálas kendő nalam is bevált.
leopop32022-03-12 08:38:27 // 25066
Jaja Savoyánál szokott sor lenni de szerencsére en olyan hülye időpontokban megyek amikor nincsenek sokan 😅
Amúgy valamelyik nap láttalak az Allee előtt el suhanni én gyalog voltam de kiszúrtalak egyből ;)
Tempósan haladtál 😏
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
leopop32022-03-12 00:05:28 // 25063
Ott még nem mostam, Savoya viszont évek óta bevált 😁😁
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
leopop32022-03-11 23:08:36 // 25061
Savoya Car Spa 11.kerben a legjobb 😁😉👌🍀
leopop32022-03-11 23:06:57 // 25060
És ha mosás után egyből letörölnéd? Kicsit rövídítene a procedúrán 😄
G-MANN🍀2022-03-11 13:53:20 // 25059
Külső Váciúton Autoglym-es kézimosó is tuti😉
Erhard 242 (Pure Energy)2022-03-11 11:24:25 // 25058
én rendesen lemosom a kézi mosóban 6-700ft kb és ebben benne van a lágy vizes öblítés is, otthon meg sima vízzel meg szarvasbőrrel áttörlöm, az ablakokat ablaktisztítóval, a bőrt egy évben 2x bőrtisztítóval meg ápolóval amúgy meg popsi törlő, a belső műanyagot műanyag ápolóval, a gumit meg gumiápolóval...
WarbiRunner (Gyuri)2022-03-11 11:18:52 // 25057
Az Ehrle-ben sem jobb, nem költöm rá a pénzt fölöslegesen. Aztán meg úgyis megfolyik ahogy elindulok. Szóval lecsapatom, hazajövök, áttörlöm. Nekem ez bevált, viszonylag kevés melóval lesz szép.
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
WarbiRunner (Gyuri)2022-03-11 10:45:30 // 25054
Sok örömet az autóhoz! :-)
Mosás tipp, ahogy én csinálom. Nem profi, viszont nem telik rengeteg időbe.

Elmegyek a kézi mosóba, alaposan lemosom nagynyomásúval, leöblítem. Ez max 5p. Ezután irány haza. A menetszél nagyjából leszárítja, nyilván vízkőfoltosra. Otthon üvegtisztítóval és tiszta mikroszálas törlővel áttörlöm az egészet, figyelve, hogy mindig alá sprayzzek a törlőnek, és a törlőre is küldök néha, nehogy szárazon töröljek. Kb 5-10p alatt még a Giulia sötétzöljét is nagyon szépre lehet tisztítani. Ha nem hiszel az ablaktisztítóban (min. 6 éve használom, nem tesz kárt, ellenben gyönyörűen tisztít), javaslom a K2 gyorswaxot . Pasztel színeken ez kitűnően fog működni, a piroson is nagyon szép az eredmény. Ennél több energiát én nem szeretek belefektetni, mert úgyis koszos lesz :-)
leopop32022-03-11 10:45:15 // 25053
De a Ti felni az a top a 159-re illetve Brerára is! :)
3 db csevegős hozzászólás elrejtve
Giuntini2022-03-10 23:51:28 // 25049
Azért ennél nincs jobb!:)
Alig várom már hogy újból felrakhassam őket!
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Fornitore2022-03-10 22:00:05 // 25046
Szia!Gratulálok hozzá sok örömteli kilomèter kívánok!
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
G-MANN🍀2022-03-10 18:35:57 // 25043
Gratulálok, üdv itt 🙂
Morfiusz Cédula2022-03-10 17:31:56 // 25042
Isten hozott az Alfások között!
Én személy szerint általában önkiszolgáló mosóba viszem, évente 1-2-szer meg alaposabban áttörölgetem kívül-belül. Ebben vannak nálam sokkal igényesebbek, úgyhogy a részletes választ meghagyom nekik.
A délelőtti vagy a délutáni vezetéstechnikai tréningre jössz?
Morfiusz Cédula2022-03-10 17:23:36 // 25041
Jaja! Nekem annyira jól esik vezetni, hogy délután hosszas gondolkodás után találtam valami okot, hogy mit kell elintéznem, ami miatt ma harmadszor is beleülhetek. Amit hosszú agyalás után kitaláltam, azt végül nem intéztem el, de (jó)pár liter benzint sikeresen elégettünk.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Riccio Bianco2022-03-10 16:10:21 // 25039
Sziasztok!

Beköszönök nektek ide a fórumra is, mint Giulia tulajdonos :D.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen tisztítási és autóápolási tippeket tudnátok adni? Nyilván kézi mosóba viszem, csak, hogy esetleg mire figyeljek, milyen "sampont" használjak, törlőkendőt, felniket mivel stb... előre is köszönöm szépen az ajánlásokat :)
tdemeter2022-03-10 13:29:59 // 25038
Én meg beteszem a garázsba és felülök a biciklimre akkor :)
Erhard 242 (Pure Energy)2022-03-10 13:27:15 // 25037
bakker alig találok gumit... nagykerben első nincs hátsó már itt van... rendelek máshonnan elsőt, felhívnak készlethiány van előbb kellett volna rendelnem mivel már tavasz van, kérdem milyen tavasz, a csillagászati márc. 20, amúgy meg nem fogok decemberben nyári gumit rendelni....szóval aki gondolkodik gumin gyorsan lépjen, mert már az sincs...
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
zgi5212022-03-10 12:45:18 // 25034
ez mekkora! :)

"Annyira szépen lehet vele menni, agresszió, kapkodás, nyomulás nélkül. Jópár egekben lévő egót rombolt porig már így is, elegánsan, vidáman libbenve, szökkenve. "

megalike :)
zgi5212022-03-10 12:39:34 // 25033
a Skoda egyértelmű, még a KIA ilyen -olyan típusait is odatenném az erőlködők közé :)
de valóban érdekes, a kategória társak pl. A4, 3-as kezdetektől nem vergődnek, elfogadták a pad(út)társat :)
tdemeter2022-03-10 12:11:31 // 25032
Kimondottan b.sztatás céljából írtam :) Abszolút értem a gondolatmenetedet, ráadásul egy ilyen kategóriájú vas mellé a szín sem lehet átlagos. Még egy 8C competizone színben is kéne melléjük, valami extrém jól néznének ki hárman.
És igen, tényleg a fehér-fekete dominál, nekem is az van, de ennek az az oka, hogy pár éve rájöttem, hogy a színes autókat egy idő után megunom. Azt, hogy az ember milyen szín szeret éppen - a divathoz hasonlóan - idő előrehaladtával változik.
De ettől még nagyon kéne ezekből bármelyik:)
Liquid2022-03-10 12:08:14 // 25031
nincs belőle fekete kombi :D
RomeoOne2022-03-10 11:55:20 // 25030
Nekem van. Venned kéne egy Giuliát :D
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
RomeoOne2022-03-10 10:11:11 // 25027
Én sem nyomom neki állóból nagyon sosem. Meg amikor átteszem D-be, akkor is akézikönyv szerint csak felengedem a féket és amikor megindult, akkor kezdem el adni neki a gázt, amikor már gurul. Van ugye, egy olyan rész benne, hogy közvetlen D-be váltás után ne kezdjük egyből taposni a gázt. Padlózni akkor szoktam, amikor már lendületben van.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
leopop32022-03-10 10:06:09 // 25025
Az utolsó mondat tetszett a legjobban ;)
leopop32022-03-10 10:03:41 // 25024
Azaz én is így szoktam ;)
WarbiRunner (Gyuri)2022-03-10 10:03:10 // 25023
Kb így, ha hosszú távon tervezel az autóval, akkor ilyesmivel ritkán stresszeld :-) Én eleve tudtam, hogy nem erre kell, úgyhogy még nem is próbáltam ki, de valószínűleg nem is fogom. Számomra annyira nem a 0-100 a lényege ennek az autónak. Több mint fél év alatt még nem gyorsultam vele lámpától, valahogy ez nem passzol az autó stílusához. Annyira szépen lehet vele menni, agresszió, kapkodás, nyomulás nélkül. Jópár egekben lévő egót rombolt porig már így is, elegánsan, vidáman libbenve, szökkenve. Pedig sosem cél, csak nagyon nagyon jól esik vezetni..és ha már véletlenül kiadja a helyzet, akkor vezetem is XD
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.