nekem 160 után kezd el süvítni... a veztő oldali ajtó... főleg oldal szélre, ha odaogom a tetejét akkor ebbehagyja.. de azért ilyenkor jobb szeretem kétkézzel fogni a kormányt... amúgy meg kéne egy csatt a mivel be lehetne fogatni:D:D:D
de pl hogy a hátsóajtó miért ázott be legutóbb az autómosóban csúnyán.. mint a csapvíz úgy folyt... nem értem..
SD2011-04-14 10:20:21 // 113190
SD2011-04-14 10:18:36 // 113189
megfertőztek a fékezett habzású autók:) unalomra vágysz:)
egy alfa zörögjön, nyerítsen és süvítsen!!!:D
egy alfa zörögjön, nyerítsen és süvítsen!!!:D
Fairlane2011-04-14 08:52:27 // 113188
Na a széllel nekem is tele a tököm.
Mostanában olyan kibaszott szélzaj van az autóban, mintha egy sífelvonóban ülnék.
Ajtókat próbáltam hajlítani, be vannak állítva, gumikédereket kicseréltem; mégis kurvára fütyül.
Mostanában olyan kibaszott szélzaj van az autóban, mintha egy sífelvonóban ülnék.
Ajtókat próbáltam hajlítani, be vannak állítva, gumikédereket kicseréltem; mégis kurvára fütyül.
Fairlane2011-04-14 08:49:59 // 113187
Télleg egész értelmes. Ilyen tudományosakat kellene írnia ennek a Bandinak, a mesélős-Csikósos műfaj amúgy sem megy neki :)
Egyébként mostanában gondolkozom, hogy fel kéne újíttatni a lengéscsillapítókat.
Pont az az effekt van, amit a cikk is ír: kátyuban, úthibán kurva nagyot üt. Régen talán ennyire nem volt kemény. Műszakin egyébként nem volt gond vele.
Egyébként mostanában gondolkozom, hogy fel kéne újíttatni a lengéscsillapítókat.
Pont az az effekt van, amit a cikk is ír: kátyuban, úthibán kurva nagyot üt. Régen talán ennyire nem volt kemény. Műszakin egyébként nem volt gond vele.
Fairlane2011-04-14 08:47:17 // 113186
Drága, volt már ennél olcsóbban is... :P
SD2011-04-14 07:33:53 // 113185
SD2011-04-14 07:20:01 // 113184
Marklar1552011-04-14 00:13:09 // 113183
Marklar1552011-04-14 00:09:35 // 113182
Marklar1552011-04-14 00:06:50 // 113181
Thomika2011-04-13 07:18:01 // 113180
De az az egy dugó mennyivel nagyobb!! A több dugattyús rendszerben kisebbek.
Thomika2011-04-13 07:12:48 // 113179
Remélem, jössz Esztergomba, szeretném kipróbálni a fékedet!
Marklar1552011-04-13 00:00:06 // 113177
155 is oldalanként 2 dugattyús... :)))
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 23:19:46 // 113176
lest=lesz
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 23:17:38 // 113175
Mindenesetre jobb lest, mint ami most benne van :-P
Fairlane2011-04-12 23:16:36 // 113174
Majd kapsz valami opel gazdaságos hupizöld fékfolyadékot :P
Egy liter tutela alig jön ki ennyiből. :)
Egy liter tutela alig jön ki ennyiből. :)
Fairlane2011-04-12 23:13:08 // 113173
A lada orosz és abba nem sajnálták az anyagot :)
Az úszónyerges fék meg olcsó meg megspórolnak rajta egy kurva dugattyút....
Az úszónyerges fék meg olcsó meg megspórolnak rajta egy kurva dugattyút....
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 23:10:44 // 113172
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 22:55:33 // 113171
Viszont a 75ös nyerge asszem 2 dugattyús: 1-1 a két oldalon. Viszont itt az off Serenánk. Azon 2 dugós nyereg van, de egy oldalon.
Akkor nem értem a dolgot: mitől függ a nyereg és a benne levő dugattyúk elhelyezése. A Ladában is 2 dugó van elöl. 155-ben meg csak 1.
Akkor nem értem a dolgot: mitől függ a nyereg és a benne levő dugattyúk elhelyezése. A Ladában is 2 dugó van elöl. 155-ben meg csak 1.
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 22:50:10 // 113170
Ez gonosz volt....
Én akartam...
Amúgy nem akarok vesződni a fékpedál nyomkodással. Ráadásul 4190 pénz lesz a csere fékfolyadékkal együtt.
Én akartam...
Amúgy nem akarok vesződni a fékpedál nyomkodással. Ráadásul 4190 pénz lesz a csere fékfolyadékkal együtt.
Marklar1552011-04-12 22:05:37 // 113169
Őzike rásegítéses? :PPP
sprint832011-04-12 21:44:02 // 113168
A főfékhenger elég hozzá, vagy azt is cserélted?
Buksi2011-04-12 21:42:58 // 113167
A legszembetűnőbb különbség, hogy a Brembo-k 4 dugattyúsak, a gyári nyergek meg csak egy! Azt hiszem ezzel el is mondtam mindent! Ég és Föld a különbség! Azóta van fék az autómon, mióta felraktam a Brembo-kat! :-)
sprint832011-04-12 21:15:58 // 113166
Én inkább az aknába szoktam lenni, a pedál nyomkodást meghagyom másnak:D
sprint832011-04-12 20:59:24 // 113164
Ja, megéri kicserélni. Ráadásul nem tétel, filléres dolog csak némi idő kell hozzá.
vm2011-04-12 20:57:27 // 113163
Így valahogy.
Minden fékfolyadéknak van egy jellemző száraz, illetve nedves forráspontja.
A nagytudásúak szerint kb. két év alatt csökken a trutyi valós forráspontja a nedvesig, a növekvő víztartalom miatt. A folyadék nem összenyomható, a forrás miatt képződő gáz viszont igen, így a fék helyett csak egy drága légrugónk lesz.
A cikkíró fékszaki megemlített egy autót, amin 103(!!!) fokos nedves forráspontot mértek. Az a gáz, hogy ez az egész nem tűnik fel a júzereknek napi használatban, városban, közértbe-iskolába járva, de amikor nyáron nagy kedvvel nekivágnak az Alpoknak, akkor van nagy csudálkozás.
Szóval max. kétévente csere, és minél jobbra. Nem sokkal drágább.
Minden fékfolyadéknak van egy jellemző száraz, illetve nedves forráspontja.
A nagytudásúak szerint kb. két év alatt csökken a trutyi valós forráspontja a nedvesig, a növekvő víztartalom miatt. A folyadék nem összenyomható, a forrás miatt képződő gáz viszont igen, így a fék helyett csak egy drága légrugónk lesz.
A cikkíró fékszaki megemlített egy autót, amin 103(!!!) fokos nedves forráspontot mértek. Az a gáz, hogy ez az egész nem tűnik fel a júzereknek napi használatban, városban, közértbe-iskolába járva, de amikor nyáron nagy kedvvel nekivágnak az Alpoknak, akkor van nagy csudálkozás.
Szóval max. kétévente csere, és minél jobbra. Nem sokkal drágább.
sprint832011-04-12 20:44:54 // 113162
Ha már fék téma: Mekkora a különbség a 284-es fékek és a Brembo-k közt amit felraktál? Erősen gondolkodok rajta, cserélnem kellene a tárcsákat és a betéteket is lassan. Nem vagyok megelégedve vele, Bosch betétek és néha úgy visítanak, meg eszik a tárcsát.
Pepe1472011-04-12 20:44:31 // 113161
De szépen mondtad! Na ha ez mellé párosul egy hülyére fékezett betét illetve tárcsa felüvegesedve.... Szerpentinen lefelé. Hmmm az ám a tuti. :-)
sprint832011-04-12 20:41:38 // 113160
A lecsapódó párától felvizesedik és a forráspontja lényegesen kisebb lesz, és ilyenkor jön a nyúlós fék:))
vm2011-04-12 20:38:21 // 113159
Pedig azt két évente nagyon ajánlott. Nemrég olvastam egy érdekes írást a témában.
Pepe1472011-04-12 20:38:04 // 113158
Helyes , helyes! :-)
Buksi2011-04-12 20:36:50 // 113157
Az enyém is! :-D
Pepe1472011-04-12 20:36:04 // 113156
Jah nekem is műszakis lesz a Lancia májusban. Tiszta gyári... :D
Buksi2011-04-12 20:31:35 // 113155
Szerencsére a Bélához most nem kell mennem! :-))
Egyébként nincs semmi különös! Gyűjtögetem a lóvét a műszakira meg a lökös fényezésére! :-)
Egyébként nincs semmi különös! Gyűjtögetem a lóvét a műszakira meg a lökös fényezésére! :-)
Pepe1472011-04-12 20:01:08 // 113154
Mi a helyzet? Voltál mostanában a Bélánál?
Buksi2011-04-12 19:57:18 // 113153
Vagyunk így ezzel egy páarn! ;-)
Pepe1472011-04-12 19:55:58 // 113152
Osztom a nézetet!
Buksi2011-04-12 19:48:20 // 113151
5.1-es mint a házimozim? :-DD
SD2011-04-12 18:21:30 // 113149
behúzta a kereskedő most várja a madarat aki megveszi 3x-os áron, mint amit adott érte:)
SD2011-04-12 18:19:49 // 113148
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 17:06:06 // 113147
Rájöttem, hogy nem cseréltem a kocsiban fékfolyadékot. Még. Csütörtökön szabin leszek és viszem. DOT 5.1 megy majd bele. Ez az első alkalom, hogy szerviben lesz 2001 óta...
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-12 16:05:31 // 113146
Nekem viszont az 1. generációs ablaktörlőim vannak, amibe csak gumit lehet tenni. Lehet, hogy megpróbálok valami szert a szélvédőre. Van asszem üvegpolírozó szer is, amivel ezeket el lehet tüntetni.
vm2011-04-12 12:22:02 // 113145
Nekem a régi vasamon volt egy spoileres Valeo, de nem olyan vékony kecses ám mint a BOSCH. Úgy nézett ki, mint amire rászerelték az északi vasúti összekötő hidat. A nagyobbik baj viszont az volt, hogy az a csoda leért az üvegre az alsó fekete résznél, és szépen felcsiszolta...
Nanós cuccot amúgy lehet sokfélét kapni, egypár ezer pénzért, mindenfelé.
Elvileg az egészen apró karcok kitöltése elvén műxik, ezért nem tapad meg a vízcsepp, illetve a kosz, de láthatóan karcos üvegnek nem ez a megoldás.
Nanós cuccot amúgy lehet sokfélét kapni, egypár ezer pénzért, mindenfelé.
Elvileg az egészen apró karcok kitöltése elvén műxik, ezért nem tapad meg a vízcsepp, illetve a kosz, de láthatóan karcos üvegnek nem ez a megoldás.
SD2011-04-12 11:29:16 // 113144
nézd meg nem ér e le a műanyag vagy a fém valahol tud rajta szép karcolást csinálni
TSiga ( I am the TSIG)2011-04-11 21:34:34 // 113142
Én egyszerű ablaktisztítót használok, de mostanában van egy csík az első szélvédőn. Mintha az ablaktörlő húzta volna. Pedig Valeo gumik vannak bent.
sprint832011-04-11 21:14:04 // 113141
Köszi!
Nem tudom, hogy árulják-e külön, ez egy kofferben volt a nanós cuccok között szépen szivacsba csomagolva annak a különböző komponenseivel. Azt tudom, hogy az a táska olyan 40k körül van:)) De biztos csak be lehet szerezni. Neked se lehet normálisan megtakarítani az üvegeket?
Nem tudom, hogy árulják-e külön, ez egy kofferben volt a nanós cuccok között szépen szivacsba csomagolva annak a különböző komponenseivel. Azt tudom, hogy az a táska olyan 40k körül van:)) De biztos csak be lehet szerezni. Neked se lehet normálisan megtakarítani az üvegeket?














