RomeoOne2018-07-27 12:27:47 // 5283
Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy az sem ez a motor, hisz azok feleekkora lökettérfogatúak :)
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-27 12:16:21 // 5280
Éjh Te kis tudatlan, pl az F1 Ferrariban :)
RomeoOne2018-07-27 11:59:30 // 5279
Mondjuk ezen pont összevitatkoztam kicsit egy ismerősömmel, aki most vett egy M4-es BMW-t. Mondta, hogy nézegette a Giulia QV-t. Magyarázta neki a promoter, hogy Ferrari motorja van. Mire visszakérdezett, hogy melyik Ferrariban van 6 hengeres motor? Ja, hát egyikben sem. Akkor milyen Ferrari motorról beszélünk?
Persze elmagyaráztam ,hogy attól még Ferrari tervezés, de részben azért elismertem az érvelését.
Persze elmagyaráztam ,hogy attól még Ferrari tervezés, de részben azért elismertem az érvelését.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-27 10:43:46 // 5277
Meg a kipuff véget is feketére :))))
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-27 10:35:48 // 5276
A bökőé olyan befejezetlen... én nem kértem a Stelviora króm keretet nekem túl németes, a hátsó diffuzort is le fogom fújatni feketére :)
zgi5212018-07-27 10:11:25 // 5275
persze, de melyik a szebb? :)
G-MANN🍀2018-07-27 09:50:37 // 5274
igen, diszkrét :-) :-)
G-MANN🍀2018-07-27 09:47:57 // 5273
Giulia ajtóvonala teljesen más, az ajtó dízslécet csak itt lehet elválasztani (ahol vége az ajtónak, mégha itt ívelt is), ezért ilyen,
mint a Giuliettánál, csak ott a kilincs is itt van fent
mint a Giuliettánál, csak ott a kilincs is itt van fent
tirex2018-07-27 09:39:00 // 5272
Nekem a Gm32 kéziváltó felújítása 8 hétig tartott a beigért kettő helyett! Picit mérges voltam.
tirex2018-07-27 09:36:23 // 5271
Ez jó! Picit lehetne látványosabb, monduk egy hatalmas Ferrari logó a hátsó szélvédőn! :)
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-27 08:41:22 // 5270
Nincs, törekedni kell a 15 napra... ami lehet 90 nap is
zgi5212018-07-27 07:12:39 // 5269
[img1]
zgi5212018-07-27 07:12:32 // 5268
TtK2018-07-26 23:35:52 // 5267
A Ptk.-ban "megfelelő" határidő szerepel. A jogászok általában azt szokták mondani, hogy 15 nap után felszólíthatod a kerskedőt a javítás elvégzésére határidőt szabva, ami leteltével úgy tekinted, hogy túllépte a "megfelelő" határidőt és cserét kérsz. Egy Giulia QV-nél persze egy ilyen manőver valósznüleg perre vezetne..
csokagm2018-07-26 22:02:25 // 5266
Szerviznel ilyenkor van valami határidő ami időn belül meg kell javítani az autót? Erősnek érzem hogy egy hónap alatt a bontasig se jutottak.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Chabbi2018-07-26 21:05:49 // 5264
Holnap lesz a napja a bontásnak (bár a múlt hét péntekre ígérték, na meg a héten szerdára is)
Típushiba? Szerintetek be mernék vallani, ha gond lenne vele?
Bár nem hiszem, hogy sok rohangál belőle 30.000 km feletti futásteljesítménnyel.
Egyébként ha jól tudom, pont van egy hivatalos teszt autó, amit aztán nem kímélnek, főleg nem az újságírók. Na abban már van 30ezer feletti km, de semmi meghibásodás, vi. nekem ezt mondták.
Egyébként még az előzőből kimaradt: természetesen az olajcsere rendben zajlott: 15.000 km-nél volt, illetve pont most akartam vinni a 30.000km-es szervizre. Azért szóltam, hogy ha már bent van az autó, akkor azt is csinálják meg, egyúttal :)
Típushiba? Szerintetek be mernék vallani, ha gond lenne vele?
Bár nem hiszem, hogy sok rohangál belőle 30.000 km feletti futásteljesítménnyel.
Egyébként ha jól tudom, pont van egy hivatalos teszt autó, amit aztán nem kímélnek, főleg nem az újságírók. Na abban már van 30ezer feletti km, de semmi meghibásodás, vi. nekem ezt mondták.
Egyébként még az előzőből kimaradt: természetesen az olajcsere rendben zajlott: 15.000 km-nél volt, illetve pont most akartam vinni a 30.000km-es szervizre. Azért szóltam, hogy ha már bent van az autó, akkor azt is csinálják meg, egyúttal :)
Chabbi2018-07-26 21:01:02 // 5263
Nem intim kérdés, első dolog volt, hogy megnézzem az olajszintet a kocsin (ennek ugye van pálcája :), mert nem volt egyértelmű a digitális olajszint mérő. Jó volt benne az olaj, sőt a színe sem volt gáz, és egyébként az olajat sem eszi/ette.
De nekem is eszembe jutott, bár ott azért csak jelzett volna valami kontroll lámpa, nem?
De nekem is eszembe jutott, bár ott azért csak jelzett volna valami kontroll lámpa, nem?
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
tirex2018-07-26 20:26:53 // 5261
Ne értsd félre nem fikázom a magyar szervizeket, de ebben az autóban egy Ferrari technika üvölt és ebbe valljuk meg őszintén nem sokan mernek belenyúlni. Ráadásul teljesen új konstrukció, ez még kint is fejtörést fog okozni. Ezzel együtt bízzunk a szervizben és hidd el én szurkolok a legjobban hogy ne okozzon a QV csalódást mert szeretnék egy ilyet remélem már jövőre!
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
tirex2018-07-26 18:59:27 // 5259
Ez gáz? Valaki itt komolyan gondolta hogy egy letérdelt QV-t itt magyarban bármelyik szerviz pikkpakk megjavít? Nemhogy a javítása de még a motor cseréje is komoly fejtörést fog okozni, igaz nemcsak itthon. Kitartás, reméljük nem valami tipushiba mert akkor lesznek bajok.
Jani72122018-07-26 18:50:41 // 5258
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Chabbi2018-07-26 17:05:30 // 5256
Nos az igazat megvallva, ezt a részt nem olvastam. De gondoltam, egy tréleresnek, akit az aszisztencia hívott és NEM ÉN, tudnia kellene/kellett volna. Emiatt főként nem aggódom, mert ez már tényleg nem az én felelősségem.
Visszatérve a hibára: még mindig semmi. De nem hiszem, hogy a kuplung vagy a váltótól jönne, mert alapjáraton is elég hangosan csörög, már indításkor is, legutóbb.
Még talán ahhoz tudnám hasonlítani, (korábban ugyanis a négykarikás márka híve voltam, mostanáig :), mint amikor a V6-os TDI Audi motoroknál becsörren a lánc indításkor illetve leállításkor, csak ez folyamatosan csinálja, és persze gázadásnál egyre gyorsabban és hangosabban, vi. követi a gázreakciót.
Már csak az lenne a szép, ha valami olyan kis baja lenne, amit mondjuk pár óra alatt orvosolnak.... na akkor sem néznék szépen
Visszatérve a hibára: még mindig semmi. De nem hiszem, hogy a kuplung vagy a váltótól jönne, mert alapjáraton is elég hangosan csörög, már indításkor is, legutóbb.
Még talán ahhoz tudnám hasonlítani, (korábban ugyanis a négykarikás márka híve voltam, mostanáig :), mint amikor a V6-os TDI Audi motoroknál becsörren a lánc indításkor illetve leállításkor, csak ez folyamatosan csinálja, és persze gázadásnál egyre gyorsabban és hangosabban, vi. követi a gázreakciót.
Már csak az lenne a szép, ha valami olyan kis baja lenne, amit mondjuk pár óra alatt orvosolnak.... na akkor sem néznék szépen
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
zgi5212018-07-26 13:31:55 // 5253
feltéve, ha egyiknek sincs baja. de nem ismerjük még az eredőt..
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-26 13:30:44 // 5252
mi köze a vontatáshoz a motornak, váltónak? A difinek van a többinek semmi köze üresben nincs kapcsolatban a meghajtással....
zgi5212018-07-26 13:29:07 // 5251
főleg úgy, hogy nem tudni mi a baja.. váltó, motor, kuplung bármi csöröghetett
zgi5212018-07-26 13:25:32 // 5250
lehet még nem került alá a "kiskocsika"..
pettinke2018-07-26 13:15:17 // 5249
gondolom kimarad valami ... hátsó ÉS első
RomeoOne2018-07-26 13:12:22 // 5248
Ha nem áll rendelkezésre platós szállítóberendezés, akkor a gépkocsit a hátsó első kerekek talajról FELEMELT helyzetében kell vontatni
Ezt google fordítóval fordították. Melyikek azok a hátsó első kerekek? :DDD
Ezt google fordítóval fordították. Melyikek azok a hátsó első kerekek? :DDD
Erhard 242 (Pure Energy)2018-07-26 13:05:54 // 5247
nem automata teljesen normális semmi baja nem lesz ... automatát nem szabad így vontatni vagy csak nagyon rövid távon...
pettinke2018-07-26 13:02:47 // 5246
Idézem a használatit:
A GÉPKOCSIVONTATÁSA SZÜKSÉGHELYZETBEN
HÁTSÓ MEGHAJTÁSÚ (RWD) VÁLTOZATOK
A gépkocsi vontatása az összes kerék talajról FELEMELT állapotában, a szállítóeszköz rakfelületén elhelyezve ajánlott.
Ha nem áll rendelkezésre platós szállítóberendezés, akkor a gépkocsit a hátsó első kerekek talajról FELEMELT helyzetében kell vontatni (görgős kocsi vagy megfelelő
kerékemelő berendezés segítségével, megemelt első kerekekkel).
FIGYELMEZTETÉS Amennyiben a fent ismertetetteket figyelmen kívül hagyva vontatjuk a gépkocsit, az a sebességváltó súlyos károsodását okozhatja.
A GÉPKOCSIVONTATÁSA SZÜKSÉGHELYZETBEN
HÁTSÓ MEGHAJTÁSÚ (RWD) VÁLTOZATOK
A gépkocsi vontatása az összes kerék talajról FELEMELT állapotában, a szállítóeszköz rakfelületén elhelyezve ajánlott.
Ha nem áll rendelkezésre platós szállítóberendezés, akkor a gépkocsit a hátsó első kerekek talajról FELEMELT helyzetében kell vontatni (görgős kocsi vagy megfelelő
kerékemelő berendezés segítségével, megemelt első kerekekkel).
FIGYELMEZTETÉS Amennyiben a fent ismertetetteket figyelmen kívül hagyva vontatjuk a gépkocsit, az a sebességváltó súlyos károsodását okozhatja.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
zgi5212018-07-26 12:00:45 // 5244
a képet elnézve nem igazán örültem volna egy hátsókerekes autó ilyen vontatásának. még jó hogy nem autómata..
TtK2018-07-26 09:28:00 // 5243
Ez azért gáz..
Nem az, hogy elromlott, az bármikor előfordulhat, 100% a természetben nem létezik.
Az a gáz, hogy egy hónapja nem történt (látszólag) semmi. Egy 20+ millás, prémiumnak szánt autóval. :(
Nem az, hogy elromlott, az bármikor előfordulhat, 100% a természetben nem létezik.
Az a gáz, hogy egy hónapja nem történt (látszólag) semmi. Egy 20+ millás, prémiumnak szánt autóval. :(
TtK2018-07-26 09:25:50 // 5242
Én is kérdeztem a matricát, de elzárkóztak tőle. Gondolom elég nagy macera, azt meg mégse mondhatják, hogy egy ember ezzel szívott egy hétig, fizess ki tíz rezsióradíjat.
De így simán a lökösre felfúrva/ragasztva (nem kérdeztem,de szerintem van alatta kétoldalú is) gyak. egyenértékű a matricával.
De így simán a lökösre felfúrva/ragasztva (nem kérdeztem,de szerintem van alatta kétoldalú is) gyak. egyenértékű a matricával.
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
Chabbi2018-07-26 07:32:03 // 5239
Nos csak találgatások vannak. Csinálhatja azt a hangot egy kicsúszott csapszeg, egy csapágy...
Az autóra 5év gari van, amivel nincs gond. Úgy gondolom, hogy ez az Alfa egyik prémium kategóriás modellje, és azt is tudom, hogy nem mindenki nyúlhatok egy ilyen autóhoz, de azért kérem, több mint egy hónapja áll kint az udvaron.
Természetesen fogok ragaszkodni a motorcseréhez (ők sem szeretnének belenyúlni), de ez valahol jó, de valahol rossz is.
Jaaa, a poén az egészben, hogy bármilyen hibafeltáráshoz előbb ki kell szerelni a motort, mert annyira be van építve, hogy max a gyertyát lehet kicserélni :(
Az autóra 5év gari van, amivel nincs gond. Úgy gondolom, hogy ez az Alfa egyik prémium kategóriás modellje, és azt is tudom, hogy nem mindenki nyúlhatok egy ilyen autóhoz, de azért kérem, több mint egy hónapja áll kint az udvaron.
Természetesen fogok ragaszkodni a motorcseréhez (ők sem szeretnének belenyúlni), de ez valahol jó, de valahol rossz is.
Jaaa, a poén az egészben, hogy bármilyen hibafeltáráshoz előbb ki kell szerelni a motort, mert annyira be van építve, hogy max a gyertyát lehet kicserélni :(
R33Z2018-07-25 23:44:41 // 5238
Kelet-Pest style :) enyem is ilyen.
RomeoOne2018-07-25 23:36:32 // 5237
Na, ez így nem rossz. Ha Nem lehet matrica, maximum ebbe mennék bele. Keret nuku
TtK2018-07-25 23:18:23 // 5236
R33Z2018-07-25 22:24:34 // 5235
Udv itt. Sajnalatos az ugy... :S Uj az autod, garancialis? Ha igen es bontassal jar, en ragaszkodnek egy komplett motorcserehez. Lehet tudni mi lett a gond pontosan?
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.



