Fórum >> Műszaki-szakmai topicok >> Alfa tuning

Buksi2014-08-27 13:27:23 // 24657
A sűrű szövésűből kell kivágni egy darabot. :-DD
Kócosw2014-08-27 13:14:18 // 24656
persze csak ott a nagyobb bogarak is befernek mar :)
Buksi2014-08-27 12:52:19 // 24655
Vagy lehet egy elhasznált tyúkólból is vágni. :-DDD
Kócosw2014-08-27 12:41:12 // 24654
sztem is..tikhálót meg györben a pláza mellett tuti kapsz az oct boltban... vagy rendelsz netröl..
Buksi2014-08-27 12:37:36 // 24653
Tényleg jobban is nézne ki úgy, hogy körben megmaradna a króm. :-)
Kócosw2014-08-27 11:02:58 // 24652
igy van,csak arra figyelj hogy ovatosan füreszeld.Legjobb a lombfüreszlap erre a celra
redbull902014-08-27 10:48:39 // 24651
ja nézegettem én is és akkor körbe króm marad még jobb is mint a képen.
Kócosw2014-08-27 09:47:47 // 24649
a legbeömlöket az enyemen en mär megcsinaltam, siman kivagod a bordkaat becsiszolod,lefujod,es kesz..
Buksi2014-08-27 09:03:36 // 24648
Ezt sztem SK is meg tudod csinálni. Csak ki kell vágni belőle a csíkokat, megcsiszolni, festeni és kész. :-)
redbull902014-08-27 08:35:02 // 24647
Valaki tudja hol tudnék ilyen vagy hasonló hűtőrácsot beszerezni?
Meg két oldalt a lámpa melletti kis légbeömlőket?
Kau2014-08-17 09:43:39 // 24646
Dízeleknél sokat ér egy chiptuning is.
Utána haladhatsz tovább, ha nem elég és a pénztárcád engedi. Nagyobb turbó, stb.
szuhi1642014-08-09 18:23:25 // 24645
Sziasztok!
156 1,9jtd 116le-ből, hogy lehet 160le körülit csinálni? :)
Kócosw2014-08-07 19:54:51 // 24644
kispeterz2014-07-30 14:10:47 // 24642
Köszi, köszi, köszi! :)
Meggyőztetek, maradok biztosnál!
gecsa2014-07-30 10:17:38 // 24641
a pipercross eléggé minőségi darabokat gyárt, de ennek ellenére csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy max a hanghatás lesz jobb az ilyen szűrőktől, meg szép színes lesz tőle a motortér..
Liquid2014-07-30 09:15:40 // 24640
a TS-eknél nemigen lehet javítani max. rontani a sportlégszűrőkkel, ha olajos akkor még akár az LMM-et is hazavágja, sőr simán lehet hogy gyengébb is lesz tőle, max. kap egy kis szívóhangot.
[k i z z o]2014-07-30 08:16:02 // 24639
Én azt javaslom, maradj egy jó minőségű gyári szűrőnél. Hirtelen itt találtam, meg, de van pdf valahol a neten: Légszűrők
kispeterz2014-07-30 08:07:47 // 24638
Sziasztok!
A szerelőm Pipercross sportlégszűrőt javasolt a cserénél, kb 7.000 Ft-tal drágábban mint a jelenlegi.
Érdemes ezt használni? Javul-e érezhetően a teljesítmény, csökken a fogyasztás? (mert én elég szkeptikus vagyok...)
147, 1.6, 105 LE
Előre is köszi a válaszokat!
Imi2014-07-29 20:31:21 // 24637
Nekem mindegyik autómba novitec van semmi bajom nincs vele.
'''''2014-07-29 19:38:08 // 24636
Én is Mankynál írattam.Csak ajánlani tudom.
Kócosw2014-07-29 16:03:20 // 24635
En pannonhalman irattam a progit, meg Liquid cartars is ha jol emlexem.
Nekem mar majd 100k ment bele chippel.
Somci2014-07-29 14:43:42 // 24634
www.autokorbel.hu - én náluk voltam,egy fiatal mérnök srác csinálja.
Alfa GT-Csaba2014-07-27 12:39:22 // 24633
Mankyt keresd ,korrekt megbizható srác!!Nekem volt már 2 féle chip és box is a kocsimba ,de a Manky féle progi a legtökéletesebb eddig,és marad is!
GTPeti2014-07-27 12:06:59 // 24632
Ki szidja? Csak 120-130ekm-t mentem vele. B)
Piritu - 1.000.0002014-07-27 11:16:58 // 24631
Kérdezd meg a szidókat, hogy mennyit mentek vele! Többen is használják itt az Amorén is gond nélkül.
159 Indigo Gray 2.4 Monster2014-07-27 11:07:14 // 24630
Beszélj Mankyval :)
Gabulon2014-07-27 10:51:57 // 24629
Sziasztok!

Chippelni szeretném az 1.9 JTD 16v Alfamat!
De nem akarok ugy jarni h aztan cserelni keljen mindent!- olvastam a Novitec chipboxrol de azt mindenki szidja (pedig azt hittem h az toppon van)
Valaki tud ajanlani hogy hova erdemes elvinni h szepen megirjak a chipet!?
Elore is koszi mindenkinek
Buksi2014-07-09 16:33:02 // 24628
Dúúúva. :-)))
RoliQ42014-07-09 15:31:43 // 24627
Kész lett....
reszkethet minden offos:)
Somci2014-06-30 13:01:34 // 24626
Ez lenne? Garret IHI RHF3-P10,5
Somci2014-06-30 12:45:05 // 24625
Először volt Novitec box,ezt nem kommentálnám inkább... Aztán jött egy infarktus és mivel túléltem,gondoltam megjutalmazom magam és elmentem a SpeedItUp-hoz,ott Radenkovits Péter,a tulajdonos csinálta. Azért hozzájuk,mert az összes többi cég azt sem tudta,hogy mi az a DNA kapcsoló és ha itt elvéreztek,akkor már nem szívesen bíztam volna rájuk a munkát. Reggel 9-re mentem és délután 3-kor kész is voltam,pár nappal később visszamentem egy újabb mérésre. Nagyon érzékeny az üzemanyagra,csak 100-assal megy,95-től rángat. Eszméletlen jó lett,sokkal élhetőbb a karakterisztikája ,nyomatékosabb,nem lett kihegyezve és nagyon felhúzva. De ahogy Te is írtad,ebből ennyit lehet kihozni,sokkal többet nem. A kuplung jó bírja,de igyekszem a turbóra is nagyon figyelni: nem is gyepálom, bemelegítés-visszahűtés,semmi égetés-pörgetés,alacsony fordulaton padlógáz,stb.

Mivel le is van engedve és a hosszú első túlnyúlás miatt leér mindenhol,ezért feltehetően hobbi autó lesz belőle,ezért merült fel bennem a nagyobb turbó és intercooler... A G-Tech cégnél alakítják át több fokozatban (azt hiszem 185-tel indítottak,de az csak egy box,abban meg már nagyon nem hiszek, utána levő lépcsőkben már más a turbó,intercooler,teljes kipufogó rendszer,stb...),de a honlapjukról eltűntek a MiTo-ra vonatkozó adatok,csak Abarth maradt fent.

Na ezért érdekel,hogy az enyémben mi van (asszem IHI rémlik) és mi mehetne bele... :-)
'''''2014-06-28 08:05:07 // 24624
Köszi! :-)
Kau2014-06-27 21:21:16 // 24623
Jó lett.
Ollah2014-06-27 20:27:28 // 24622
Jahogy a Tiéd már csippelt?! Szép számok, grat! Nagyon jól mehet a gép. ;)
Kuplung hogy bírja a majd 300 Nm-t?
(A programozó kicsoda? Mármint cégnév vagy nicknév?)
Ollah2014-06-27 20:24:33 // 24621
Squadratuning oldalán elég részletesen írnak az 1.4T-ről, illetve a turbóról, de legutóbb, amikor néztem, még mindig csak flamandul volt fent a hablaty. A lényeg talán kihámozható belőle.
Emlékeim szerint csodát nem lehet vele tenni, mert nagyon kicsi. Talán 180 ló körül vége van. (Bár nekem anno 155 lóval is tetszett.)
IC-ről nem írnak, ha jól rémlik.
'''''2014-06-27 19:47:22 // 24620
Ma kapott a verda egy kis tuningot.(Most még csak optikait)Lekarbonoztattam az első pajzsot.

Kau2014-06-27 08:22:16 // 24619
Megkérdezheted Pirit is. A 156-os versenyautóján az van. És volt neki egy 75-ös is, azon nem tudom, hogy az volt-e.
Tuningman2014-06-26 23:24:10 // 24618
Egyedi gyártásnál mindig egyedi árak vannak, mindig attól függ, hogy mit kell gyártani.
Pl: a képen látható géptetőnek csak a negatívja 60ezer körül van. Általában úgy érdemes üvegszálas cuccokat gyártani, hogy többen összedobják a negatív árát, utána már nem vészes a másolat, másolatok tehát a végtermék ára, ami ebben az esetben 40 körül meg van / db.
Lehet negatív nélkül is üvegszálas cuccokat csinálni de abból nem lehet másolatot készíteni, így ott mindig csak egyet lehet csinálni.
Negatív nélkül Vittorio mester gyárt minden félét :)
LacUS2014-06-26 21:47:11 // 24617
:) Igen erről tudok :) Csak ez annyira nem az én pénztárcám hogy csak na :)
LacUS2014-06-26 18:23:46 // 24615
Egy ilyen "tól-ig" ár engem is érdekelne üvegszálas cuccokra.
Tuningman2014-06-26 16:35:37 // 24614
Ismerek de nem lesz olcsó.

Ezt a kollégám csinálta :)
GTPeti2014-06-26 14:16:39 // 24613
Verseny célra lesz? Mert egyébként, ha az autó úgy van tervezve, akkor a motorháztető is a gyűrődő elemek közé tartozik. Vagyis gyengíted, ha műanyagot teszel fel.
Vermacy2014-06-26 13:41:31 // 24612
Ismertek olyat, aki motorháztetőt tud üvegszálas anyagból készíteni!?
Somci2014-06-26 11:53:45 // 24611
Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni,hogy a MiTo 155 lóerős verziójában pontosan milyen márkájú,típusú és nyomáson működő turbó, illetve milyen méretű-térfogatú intercooler van?

Köszönöm! :-)
Gyalu2014-06-26 10:28:59 // 24610
Ha jársz Zénél, akkor keresd meg Kukkert:) Na Ő tart neked előadást arról, hogyan lehet még plusz lovakat reszelni a paripába :) Sőt most az én autóm is ott áll a garázzsal szemben futóműcserére várva, abban is találsz pár érdekességet:)
Gyalu2014-06-26 10:24:49 // 24609
Azért ezt így nem jelenteném ki, hogy a nagyobb turbó nyomáson működik, de elvileg tud nagyobb nyomást és több levegőt szállítani.
Egy sör mellett szívesen elmondom neked amit én erről tudok/gondolok, de itt leírni azért elég hosszú lenne...
Föckös2014-06-26 10:15:02 // 24608
akkor a nagyobb turbó nagyobb nyomáson működik, és így szállít több levegőt?
ez érdekes, és mik vannak még apróságok?
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak