Én 1 dl-et írtam. Optimális esetben ennyi. Ha érdekel a számításom visszanézed az említett hsz.-omat.
Hidd el, hogy nem megy jobban DPF nélkül. Amitől jobb lesz az a Remap vagy egy box.
Amit látsz, az nem az ami káros. Egyébként az enyém nem füstöl. Regen közben nem szabad padlózni, mert amúgy is erősen utóbefecskendez.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
droberto2014-03-02 18:42:09 // 49249
Csabi2014-03-02 18:41:02 // 49248
ahham, ...hát kár, h nekem nincs...
de ettől függetlenü meglepő, h milyen hamar bemelegszik az utastér kieg fűtés nélkül.....-10 és alatta érzem, h lassúcska a melegedés
Ahogy írod durva terhelés a generátornak 900W(60-70A) a generátor felét megeszi :)
de ettől függetlenü meglepő, h milyen hamar bemelegszik az utastér kieg fűtés nélkül.....-10 és alatta érzem, h lassúcska a melegedés
Ahogy írod durva terhelés a generátornak 900W(60-70A) a generátor felét megeszi :)
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
mex862014-03-02 18:37:43 // 49246
na ezt viszont nem szeretném.
mármint a kormolást.
viszont ha chippelünk, dpf marad, akkor gyanitom előbb-utóbb kinyírom a többlet korom miatt.
vagy?
mármint a kormolást.
viszont ha chippelünk, dpf marad, akkor gyanitom előbb-utóbb kinyírom a többlet korom miatt.
vagy?
mex862014-03-02 18:33:57 // 49245
hátőő én kikapcsolom a klímát (kompresszort) mindig amikor nincs rá szükségem :D
bár tudom hogy a 159 sokszor felülbírál ha pára meg ilyenek vannak.
de sztem anélkül is megy mert ahogy mondottam volt mikor kint hideg van és a fűtés rá van csavarva, pár percen belül kva melege van mindenkinek bent :D
viszont tuti van vmi külső hőmérséklet ami fölött nem kapcsol be, mert mikor már ilyen 10 fok van kint akkor nem érzem azt hogy leolvasztja a gatyámat :D
ja meg annyi hatása is van hogy mikor hideg a motor is, és működik, akkor a generátort megizzasztja, emiatt azt is gondoltam eleinte hogy xar a generátorom, és vettem egyet tarcsiba de azóta se cseréltem ki mert minek, ha nem megy ez a kieg cucc akkor rendes a töltésem.
166hoz képest a viz még később melegszik be amúgy, de a beltéri fűtés sokkal durvább.
abban nem volt benne az azoknál szokásos webasto kályhás kieg., olasz piacos volt.
bár tudom hogy a 159 sokszor felülbírál ha pára meg ilyenek vannak.
de sztem anélkül is megy mert ahogy mondottam volt mikor kint hideg van és a fűtés rá van csavarva, pár percen belül kva melege van mindenkinek bent :D
viszont tuti van vmi külső hőmérséklet ami fölött nem kapcsol be, mert mikor már ilyen 10 fok van kint akkor nem érzem azt hogy leolvasztja a gatyámat :D
ja meg annyi hatása is van hogy mikor hideg a motor is, és működik, akkor a generátort megizzasztja, emiatt azt is gondoltam eleinte hogy xar a generátorom, és vettem egyet tarcsiba de azóta se cseréltem ki mert minek, ha nem megy ez a kieg cucc akkor rendes a töltésem.
166hoz képest a viz még később melegszik be amúgy, de a beltéri fűtés sokkal durvább.
abban nem volt benne az azoknál szokásos webasto kályhás kieg., olasz piacos volt.
Shadin2014-03-02 18:31:49 // 49244
Én is fölé kalkuláltam. Kerekítési hiba.
droberto2014-03-02 18:30:42 // 49243
Erre Csabiii(már nem 159 :)) válaszol, ha akar.
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
droberto2014-03-02 18:29:26 // 49240
Azok még sosem vezették le a számításaikat. :)
Csabi2014-03-02 18:28:14 // 49239
Köszi a képért...és létezik...:)
Amúgy mi a tapasztalatod vele? Bekapcsolt klíma mellet müxik, ugye?
Amúgy mi a tapasztalatod vele? Bekapcsolt klíma mellet müxik, ugye?
droberto2014-03-02 18:27:29 // 49238
Nem szoktam ilyet, de ez most:


1 db csevegős hozzászólás elrejtve
droberto2014-03-02 18:24:17 // 49236
Dömpi, a kaparós 159-es :)
(Tényleg kapart!)
Végül van benne egy kis logika.
Az enyémben pl csúszik és nem is nagyon kapar pedig nem Stock. :)
(Tényleg kapart!)
Végül van benne egy kis logika.
Az enyémben pl csúszik és nem is nagyon kapar pedig nem Stock. :)
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
droberto2014-03-02 18:19:16 // 49233
VDC nincs (az Impression-ben). :)
droberto2014-03-02 18:16:42 // 49232
Nem akarok veled vitázni és meggyőzni sem, de azt vedd figyelembe, hogy rövid szakaszoknál természetes, hogy jobban megdobja az átlagot a regen. Mivel az átlag fogyasztás 100 km-re van vetítve. A 44978. hsz.-ban számoltam, magamat idézve: "Azaz 1 deci átlagfogyasztás többletet eredményez a DPF 100 km-re vetítve. Az 7 l-es átlagot tekintve 1,5% fogyasztásnövekményt jelen. SZVSZ ez elenyésző"
Nekem ez megér annyit, hogy maradnak a gyári üzemi körülmények, a gyári állapot és talán a legfontosabb, hogy nem eregetem a bazi káros kis részecskéket.
Nekem ez megér annyit, hogy maradnak a gyári üzemi körülmények, a gyári állapot és talán a legfontosabb, hogy nem eregetem a bazi káros kis részecskéket.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
mex862014-03-02 18:16:29 // 49230
2.4nél is annyit nyerek csak?
ez gyenge 400km-enként regenerál... legalábbis MES szerint
ez gyenge 400km-enként regenerál... legalábbis MES szerint
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Shadin2014-03-02 18:14:56 // 49228
Ismét kötekednem kell :-D
Ha JÓL működŐ DPF-et dobsz ki belőle (amiért fizetsz is) 2-3 decit nyersz vele max. 100km-enként. Kipróbáltam és lemértem és igazam van :-D Utána visszatettem és igazoltam ezt ismét. 5-600km-es etapokat teszek meg egy-egy regenerálás között. Sőt semmivel sem lesz nagyobb keresztmetszeted a kipufogáshoz. DPF-fel is pont ugyan annyi van...
Droberto büszke vagy rám?
:-D
Ha JÓL működŐ DPF-et dobsz ki belőle (amiért fizetsz is) 2-3 decit nyersz vele max. 100km-enként. Kipróbáltam és lemértem és igazam van :-D Utána visszatettem és igazoltam ezt ismét. 5-600km-es etapokat teszek meg egy-egy regenerálás között. Sőt semmivel sem lesz nagyobb keresztmetszeted a kipufogáshoz. DPF-fel is pont ugyan annyi van...
Droberto büszke vagy rám?
:-D
mex862014-03-02 18:14:00 // 49227
mex862014-03-02 18:09:51 // 49226
van ilyen h nincs kipörgésgátló 159ben?
mex862014-03-02 18:09:08 // 49225
Dömpi (il dottore)2014-03-02 18:06:22 // 49224
Peti, droberto ment a kocsimmal január elején a téli kerekekkel. Olyan nyomatéka van, hogy mikor megpadlózta kipörgött a kerék.
"Dömpi! Csúszik a kuplungod!" - mondta
"Kizárt, tavaly volt cserélve" - mondtam
erre ő: "Akkor is csúszik"
erre én: "Nincs benne kipörgésgátló"
"Ja, vagy úgy!" ... na onnantól élvezkedett a srác
Majd a VTT-n kipróbáljuk a nyárival.
Amúgy érdekes progi lehet rajta, mert fogyasztásban is jó, jól is megy, és 8V-s létére nem alul van a nyomaték, hanem 2000-fölött, de onnan 3500-ig egyenletesen.
"Dömpi! Csúszik a kuplungod!" - mondta
"Kizárt, tavaly volt cserélve" - mondtam
erre ő: "Akkor is csúszik"
erre én: "Nincs benne kipörgésgátló"
"Ja, vagy úgy!" ... na onnantól élvezkedett a srác
Majd a VTT-n kipróbáljuk a nyárival.
Amúgy érdekes progi lehet rajta, mert fogyasztásban is jó, jól is megy, és 8V-s létére nem alul van a nyomaték, hanem 2000-fölött, de onnan 3500-ig egyenletesen.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
droberto2014-03-02 18:02:22 // 49222
Szintén bringás hasonlat ellentmond ennek: Az új 29"-os montikat nehezebb megindítani, mint a 26"-okat, viszont könnyebb lendületben tartani, mert könnyebben átgurulnak mindenen. Irodalom.
Ezért mondom mindig, hogy nagy kerékkel szarabbul megy (de elsősorban a nagyobb átmérő miatt) és magasabb a fogyasztás, ha sok a kigyorsítás. Konstans tempóban viszont ugyan annyit kér. Ez a különbség kiválóan érződik a legkisebb és a legnagyobb gyári méret közt.
Persze a tömeg is szélesség is játszik de kisebb mértékben.
Ezért mondom mindig, hogy nagy kerékkel szarabbul megy (de elsősorban a nagyobb átmérő miatt) és magasabb a fogyasztás, ha sok a kigyorsítás. Konstans tempóban viszont ugyan annyit kér. Ez a különbség kiválóan érződik a legkisebb és a legnagyobb gyári méret közt.
Persze a tömeg is szélesség is játszik de kisebb mértékben.
3 db csevegős hozzászólás elrejtve
Liquid2014-03-02 17:29:02 // 49218
kerékcserekor le fogom mérni mindenképp.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Dömpi (il dottore)2014-03-02 17:16:19 // 49216
Ez érdekes. Nekem sokkal jobban "él" mikor az acél 16-ot (téli) lecserélem az alu 19-re.
Lehet, hogy ez a camping bicikli vs. 28-as esete?
Lehet, hogy ez a camping bicikli vs. 28-as esete?
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Zsolt1552014-03-02 17:09:46 // 49214
Elvileg nézni kell. Vagy ha nem gyári a könnyűfém felni, akkor műbizonylat kell hozzá. De vizsgahelye válogatja.
Ha NKH-s állít meg, akkor a matrica leszedésen kívül ad egy jegyzűkönyvet és egy berendelőt is.
Ha NKH-s állít meg, akkor a matrica leszedésen kívül ad egy jegyzűkönyvet és egy berendelőt is.
Shadin2014-03-02 17:07:18 // 49213
Érzésre súlyos LE vesztéssel jár a 16" téliről 17" nyárira váltás. Megint nem mértem le a kerekeket, de kb. másfélszer nehezebbnek tűnik a 17"-es. Végzett már valaki "könnyűfém" felni/kerék mérést?
Giuntini2014-03-02 16:57:34 // 49212
Cleantól félek. A Mareánál a gázolajszűrő rossz volt. Amit a Mareának gyártottak középen csak egy sima lyuk volt menet nélkül. Nem tudtam, beindítás után miért állt le állandóan a motor. Aztán kicseréltem gyárira, és semmi probléma nem volt vele.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Csabi2014-03-02 15:48:15 // 49210
passzolok :)
Dömpi (il dottore)2014-03-02 15:41:37 // 49209
Nekem a levegőszűrőm FIL (ez Filtron lenne?), az olajszűrőm pedig Hengst. A hengst milyen?
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
Csabi2014-03-02 14:38:49 // 49206
droberto2014-03-02 13:33:38 // 49205
Hát ja, nem egy hármasgolf. :)
droberto2014-03-02 13:33:35 // 49204
A Filtronról már mástól is hallottam, hogy jó az ér/érték aránya.
Szabolcs 1592014-03-02 13:32:03 // 49203
bosch mann és a gyári kartonok audi bmw vw opel stb, plusz tiszta kartonok amin nincs irás ,csiálják még a szénbetétest is
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Liquid2014-03-02 13:10:04 // 49201
szerintem csak akkor nézik meg ha feltűnő, vagy furcsa. Ennél sokkal egyértelműbb dolgokat se tudnak az autókról, nem hogy milyen a gyárilag előírt gumiméret hozzá.



