Mutasd

>> Autóápolás2009-05-23

Vikking már jóideje felajánlotta, hogy van valami szuper polírozó cucca, amivel sikerült eltüntetnie jópár kisebb-nagyobb karcot az autójáról, és hogy ha van kedvem/időm, akkor kipróbálhatom én is. Ezért el is mentem (0522) és beszereztem 50db W5 polírozókendőt Lidl-ben, ha arra járok, akkor legyen nálam ilyen is. :) Illetve még egy kátrányoldó spray-t is vásároltam (0523) a tecsóban, mivel a múltkori kátrány adag nem jött le teljesen az oldaláról. :S Reméljük később nem lesz rá szükség, de ha mégis.. akkor lesz.

[Költségeim: polírozókendő (50db) 795Ft, kátrányoldó spray 899Ft]

>> Autóápolás2009-04-18

Párom lemosta az autót (0418), mert mellkasi izomfájdalomra/tüdőgyulladásra panaszkodva délelőtt az ügyeleten kötöttem ki és du. semmi erőm nem volt tisztává varázsolni a virágportól, portól, esőtől ill. bogaraktól dzsuvás autót. Már épp ráfért, holnap pedig a bőr belső is ápolásra kerül, a szőnyegek a porszívó szívó hatásának lesznek áldozatai, a műszerfal pedig újra csillogni fog. :] Ja és a motorteret is elkezdem kitakarítani..

>> Autóápolás2009-02-08

Mai nap (0208) a jó időnek köszönhetően megvolt első idei itthoni fürdésünk. A hőmérő 12-13 fokot mutatott, úgyhogy nem vittem holmi autómosóba a kicsikét most már, hanem habos szivaccsal körberajongtam egy alapos porszívózás után. Szép lett. Csak kár, hogy a végére el kezdett esni az eső :\ :) Holnapra meg havazást mond. Hurrá..

>> Autóápolás2008-12-07

Tegnap (1206) elvittük az alfát egy élményfürdőbe (Agip kút, autómosó) mert már szegényre ráfért egy fürdés. Miután megszárítkozott, kívül alapos törölgetés és belső porszívózás, portörlés és keréknyomás ellenőrzés következett.

Ma (1207) pedig felkerültek az utolsó matricák is az autóra, egy olasz zászló és egy magyar mivoltunkat jelképező. Ezeket már régebben beszereztük/csináltattuk, de idő és jóidő híján most ragaszkodtak csak az autóra.

>> Autóápolás2008-10-25

(1025) végre eszemben is volt és időm is volt rá, hogy kiszedjem és kitakarítsam a pollenszűrőt, miután a tegnapi fürdetés után ez ismét elmaradt. Ráfért már. A legközelebbi alkalommal már cserére érett a dolog.

>> Autóápolás2008-08-03

Régóta szerettem volna a bőr belsőt leápolni erre való speciális tisztító és ápolószerrel, de az valahogy minden kocsimosás és belső takarítás után elmaradt. De ma (0803) végre eljött ez a nap is. Na nem mintha nem lenne vele minden oké, de kiváncsi voltam mit tud az a cucc, amit még tavaly novemberben az autó átvételekor kaptam a sráctól, akitől megvettem. Délelőtt még a nagy meleg előtt (így is 30 fokban:) lemostam kívülről az autót autósamponnal (szivaccsal), aztán áttöröltem szárazra, hogy ne pöttyösen száradjon meg, mert az elég csúnya, főleg az ablakokon. Ezzel elment kb. másfél órám. Lemostam az ajtókat és az ajtókereteket is a maga rendje és módja szerint. Az autó 11-re már csillogott villogott felnistől, kasznistól, ablakostól. Aztán visszatettem a garázsba, hogy kicsit lehüljön, meg én is rápihenjek a délutáni programra, ami inkább esti lett. Akkor ugyanis újra beálltam az udvarra, porszívó elő, aztán hagy szóljon, azaz hagy szívjon. Hozzáteszem nem volt mit:) mert általában (ez 99,9%:) tiszta az autó. De maga a tudat, hogy "mennyivel tisztább lett..!" :) Meg ugye a drágának is jól esik a kényeztetés. Miután 'kiporoltam':) és visszatettem a szőnyegeket is, jöhetett a bőrápoló szer. Erre sem volt olyan nagy szükség, de valamivel legalább puhább lett az ülés felülete úgyhogy megérte. Jó egy órát elidőztem a kenegetéssel és a simogatással. Mikor ez is megvolt, akkor már csak az ablakok maradtak hátra. De nincs más hátra, mint előre.. Jöhetett az ablakmosó folyadék és két tiszta rongy. Erre a műveletre az előzőekkel szemben nagy szükség volt, mert szeretek kilátni, hamár arra találtatott ki, akkor legyen is tiszta és átlátszó. Nekiestem először kívülről, aztán mire jól elfáradtam, beültem, zene bekapcs, és jöhetett a belső ablakpucolás, végre ülve:) Szép lett, jó lett, csillog meg villog. De én nem sokáig fogok vele így villogni sajnos, mert elég lesz egyszer végigmenni ezen a poros úton itt az utcánkban és mintha mi sem történt volna, kezdhetném előlről az egészet majdnem. De legalább most estére szép lesz és együtt világítanak a Holddal az éjszakában:)

>> Autóápolás2008-08-01

Mai nap (0801) Veresegyházon jártam munka ügyben és az egyik csatornafedél jól kibxszott velem. Nem elég, hogy le van ültetve porig az autó, sikerült belemennem a gödörbe.. Így még nem jártam. Olyannyira megkoccolta a kerék a sárvédőívet, hogy az ki is harapott a gumiból egy kis darabot (nem volt nehéz, kb. 1cm van az első kerék és az ív között), és el is deformálódott az ív. Régóta gondolkozok egy air ride-on, de mostmár asszem komolyabban utána néztek a témának.. Hívtam Csongort, hogy ráér-e azonnal. Otthon volt, úgyhogy meglátogattam. Meggyógyította gyorsan a sárvédőt mindenféle célszerszámmal:) Pöpec lett és ha már ott jártam, lebeszéltem augusztus második felére egy teljes polírt is. Azért csak akkorra, mert addig be van táblázva. :S Sebaj, legalább ma nem kellett fizetnem ezért a kis malőrért..

>> Autóápolás2008-07-04

Hogy a műszerfal se maradjon ápolóanyag nélkül, beszereztünk (0704) egy olasz (!) műszerfal ápoló spray-t, ami egy Alfa Romeo GTV/Spider belsőt (!) ábrázol :) Nem aprózzuk el, na.. Ha már boltban voltunk, akkor vettünk egy tölcsért is az ablakmosó kényelmesebb betöltéséhez a tartályba. Mindkét termékhez szuperolcsón sikerült hozzájutni, 500 ill. 200Ft-os áron :) Hétvégén ki is próbálom.

>> Autóápolás2008-06-21

Mai napon (0621) muszály voltam lemosni az autót - annak ellenére, hogy nem volt koszos -, mert csütörtökön sikerült egy akácfa alatt parkolnom és az egész autó tiszta ragacs lett, más sem kellett még a poros földút mellé. Szóval kb. 2,5 órás autómosás után kívül belül tiszta lett a lelkem:) A nemrégen vásárolt autómosó szivacsokkal lett tisztítva. Egész jó, bár sokat kellett szenvedni, mert ebben a hőségben pikk-pakk rászáradt és fehér csíkos és pöttyös lett a kaszni. A motorteret is áttörölgettem. Ráférne már az a motorvédő lemez alulra. Meglátszik, hogy nincsen, nagyon gyorsan koszolódik így ezeken az utakon..
Este felé, ha lement már a nap kicsit, akkor kihozom megint a garázsból és ki is porszívózom, meg áttörlöm a műszerfalat.
Kornéltól kaptam jó kis szivacsos ragasztót (fekete) , amit majd felragasztok a hátsó rendszámtábla alá, mert nagyobb hangerőnél - a láda jótékony hatására - rezonál a keretben.
Beszerzésre került egy szivacsos kétoldalú ragasztó is (fehér) az első rendszámtáblához, amit remélhetőleg meg fog tartani (keret és csavarok nélkül) és ha minden jól megy a jövőhéten már meg is kapok Bánfalvi Kolostól +20.000Ft ellenében.

[Költségeim: 2db autómosó szivacs: 2x299Ft, 1 tekercs szivacsos kétoldalú ragasztószalag: 639Ft ]

>> Autóápolás2008-05-10

Beújítottunk egy bogároldós szélvédőmosót is (0510) a nyárra, remélem nemsokára már beönthetem az autómba.. Jól fog jönni az még a nyáron.

A norauto-ban pedig lebeszéltek a bandpass ládáról sedan autóba, úgyhogy az előző blogbejegyzés nagyon gyorsan meg is hiúsult. Kereshetek egy normális zárt ládát. És már inkább 4 csatornás erősítőben gondolkodok - Piritu cartárs ajánlására. Úgyhogy teljes a tanácstalanság egyelőre melyik ládát és melyik erölködőt válasszam. Pedig már-már biztos voltam a dologban. Azt hiszem körülnézek Alpine-éknál. Ha minden kötél szakad, akkor pedig marad a jóöreg Blaupunkt GTB 1200-as zárt láda vagy egy mac..